Ulaş Yurdakul, pazarcı esnafı ile bir araya geldi

Ulaş Yurdakul, pazarcı esnafı ile bir araya geldi

TEKİRDAĞ’ın Malkara ilçesi Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Kültür Sarayı’nda pazarcı esnafları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ’ın Malkara ilçesi Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Kültür Sarayı’nda pazarcı esnafları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.


İstişare toplantısına; Belediye Meclis Üyeleri Nuran Başkütük, Ali İhsan Uslu, Malkara Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Erhan Bingül, Malkara Belediyesi Zabıta Müdürü Emrah Özsoybaş, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Teknik Personeli Gökhan Topaloğulları ve pazarcı esnafları katıldı.


Toplantıda açılış konuşması yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Mevsim şartlarından dolayı Pazar yeri hafriyat çalışmaları biraz aksayarak ilerliyor. Havaların iyileşmesi ile beraber inşaat çalışmaları hızlanacak. Zaten planlamada bu tarihlerde çalışma olmayacaktı. O yüzden projenin ilerlemesinde herhangi bir sorun yok. 2019’un Temmuz ayı gibi kısmet olursa bitirmeyi planlıyoruz. Bugün buraya sizleri çağırma amacımız Pazar Yerinin yeni yerine taşındıktan sonra Hacıevhat Mahallesi ve Gazibey Mahallesi gibi mahallelerimiz içinde alternatif pazar alanları yaratabilmek hem de bu yapılacak Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yerinin işleyişinde planlamayı birlikte yapmak istiyoruz.  3 kattan oluşacak. Dükkânları olan 5.000 m² ye yakın bir ticari alan oluşturuldu. Yanında tezgâh alanları ve otopark alanı var.  Hangi kata nereyi verelim. Sizlerin fikirleri nelerdir. Neler değildir. Bunları sizinle hep beraber karşılıklı konuşmak istiyoruz. Bunun için sizleri buraya davet ettik. Gökhan arkadaşımız projeyle ilgili sunumunu yapacak. Bazı yönetmeliklerimizde kendi esnafımızı koruyacak maddelerimiz de var. Bunların hepsini sizlerle karşılıklı konuşacağız” dedi.


Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un konuşmasının ardından Malkara Belediyesi İmar ve Şehirlik Müdürlüğü teknik personeli Gökhan Topaloğulları, pazarcı esnafına Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yerinin projesinin görselleri üzerinde proje detayları hakkında sunum gerçekleştirdi. Yapılan proje sunumunun ardından Başkanı Ulaş Yurdakul, pazarcı esnaflarının sorunlarını ve isteklerini dinleyip, görüş alışverişinde bulundu. Toplantının ardından katılım gösteren pazarcı esnafı proje hakkında sorularını iletmelerinin ardından program sona erdi.


 


 


 


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS