Başkan Eroğlu, sanayi esnafıyla bir araya geldi

Başkan Eroğlu, sanayi esnafıyla bir araya geldi

TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Sanayi esnafıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

TOKAT, (DHA) - TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Sanayi esnafıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Sanayi esnaflarının davetlisi olarak kahvaltıya katılan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sanayi esnafı ile sohbet ederek, isteklerini dinledi.

Esnaflara bol ve bereketli kazançlar dileyen Başkan Eroğlu, Sanayi’den yükselen sesin şehrin sesi olduğunu belirtti. Başkan Eroğlu, ''Mümkün olduğunca esnaflarımızla sabahları bir araya gelmeye çalışıyoruz. Sanayi şehirdeki durumlarla ilgili görüşleri olan, neyin doğru neyin yanlış olduğunu tespit edebilen yerlerden birisi. Bine yakın dükkânımız var. Yaklaşık 4 bin çalışanımız var. Her gün 15 bin insanın geldiği bir yer. Bu sebeple sanayiden çıkan ses şehrin sesidir. Kalbinizdeki, beyninizdeki düşünceler şehrin her anlamdaki düşüncesidir. Onun için biz de her daim sizlerin fikirlerinize danışmak ve sizlerle iç içe olmanın gayreti içerisindeyiz. Hep şehrimizi geliştirmenin, büyütmenin gayreti içerisinde olduk. Şehrin geliştiğini en azından sigortalı işçi sayısının artışından anlayabiliriz. Son 4 yılda yaklaşık yüzde 18 oranında çalışan işçi sayısının arttığını görüyoruz. Bununla beraber açılan işçi sayısında artışın olduğunu gözlemliyoruz. Bunun yanında 3 yıl içerisinde nüfusumuz 134 binden 153 bine geldi. Yaklaşık 7 bine yakın bir artışın olduğunu gözlemliyoruz. Refah düzeyinin yükseldiğini gösteren bir diğer veri de araç sayısıdır. Bunun da yüzde 20 bin oranında artış gösterdiğini görüyoruz. İki yılda geldiğimiz son nokta her şeyi bitirdik en son olarak satın alma işlemini de bitirdikten sonra Bakanlığa giderek bu işi başarmış olacağız. Birkaç yıl içerisinde bitirdiğimizde yeni sanayimize, güzel iş yerlerine kavuşmuş olacağız. Buranın kentsel dönüşümü hususunda bu bölgede dükkânları olan kardeşlerimiz rahat olsunlar. Şu andaki maddi değerinden daha yüksek bir değerde bir gayrimenkule sahip olacaklar. Daire olabilir, dükkân olabilir bunun adedi herkesin metrekaresine göre değişir. Herkes rahat olsun. Yeni yapılacak sanayideki dükkânlarımıza uygun fiyatlarda sahip olacaksınız hem de burada dükkanı olan insanlar için de buradaki dükkanlar da daha değerli hale gelecek. İki türlü bakıldığında da bu durum karlı olacak" dedi.

Esnaf toplantısının ardından diğer esnafları da tek tek ziyaret eden Başkan Eroğlu, bir süre önce işyeri yanan Bekir Destegül’ü ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.


FOTOĞRAFLI 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS