Gençlik Merkezinden Engelsiz Kanatlar Projesi

Gençlik Merkezinden Engelsiz Kanatlar Projesi

TOKAT’ın Erbaa ilçesinde Gençlik Merkezinin engellilere yönelik olarak başlattığı Engelsiz Kanatlar Projesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

TOKAT, (DHA)-TOKAT’ın Erbaa ilçesinde Gençlik Merkezinin engellilere yönelik olarak başlattığı Engelsiz Kanatlar Projesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Erbaa Gençlik Merkezi, Erbaa Sportif Havacılık Derneği işbirliği ile 12 engelli çocuk için model uçak kursu düzenledi. Düzenlenen kursun ardından çocuklar tarafından hazırlanan model uçaklar ve projenin sağladığı faydalar Gençlik Merkezinde düzenlenen toplantı ile çocukların aileleri ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcilerine anlatıldı. Proje kapsamında model uçakların uçurulacağı bir havacılık şenliği yapılacağı, ardından engelli öğrencilerin İstanbul’daki Havacılık Müzesini ziyaret etmek için İstanbul’a gönderileceği belirtildi.

Gençlik Merkezinden projede yer almaları yönünde teklif geldiğinde heyecanlandıklarını söyleyen Erbaa Sportif Havacılık Derneği Başkanı Yavuz Eryılmaz, ''Bu projenin içinde olmak için talep gelince heyecanlandık. 1’inci aşama bitti. Öğrencilerimiz ilk uçaklarını yaptılar. İkinci aşamaya geçeceğiz. Onları uçuracağız daha sonra. Havacılık şenliğimiz olacak. O şenlikte biz kendi uçaklarımızı da uçuracağız. Onlara gösteri yapacağız. Onlar kendi yaptıkları uçakları uçuracaklar. Daha sonra İstanbul’da Havacılık Müzesine geziye gideceğiz'' dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS