'Hocalı Katliamı'nda hayatını kaybedenler Tokat'ta anıldı 

'Hocalı Katliamı'nda hayatını kaybedenler Tokat'ta anıldı 

AZERBAYCAN'da 613 kişinin katledildiği Hocalı Katliamı'nın 26'ıncı yıl dönümü nedeniyle Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜKAV) Tokat Şubesi tarafından Yer altı Çarşısı üzerinde resim sergisi açıldı.

Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA) - AZERBAYCAN'da 613 kişinin katledildiği Hocalı Katliamı'nın 26'ıncı yıl dönümü nedeniyle Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜKAV) Tokat Şubesi tarafından Yer altı Çarşısı üzerinde resim sergisi açıldı. 

Resim sergisinin açılışının ardından ise Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Tokat Şubesi Başkanı Metin Tayarer basın açıklaması yaptı. Tayarer açıklamasında, "26 yıl önce Hocalı'da yaşanan katliamı her zaman kalbimizin en derinlerinde hissediyor, bu acıyı en içten duygularımızla paylaşıyoruz. Milletin sevdasının sinesinde hiçbir zaman çıkmayan, dünyanın neresinde bir Türk varsa, onun derdiyle hemdert olup sevinciyle mutlu olan, bu asil Türk'ün üzerine oynanmak istenen sinsi oyunların ve  tezgahların şuurundadır.  600 yıl İslam'a sancaklık etmiş bu asil milleti mazisinden aldığı feyzle Türk'ün kuracağı adalet ve hoşgörü dünyasına doğru emin adımlarla ilerlemeyi devam edecektir.  Biz Türk Milliyetçisi kamu çalışanları olarak hepimiz Hocalı'nın yasını tutuyoruz. Hepimizin kalbi Hocalı'da atıyor. Azerbaycanlı kardeşlerimizle bu haklı davlarında dayanışma içerisinde olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.  Bu vesile ile bu olayın müsebbiplerinin uluslararası hukukta yargı önüne çıkarılması ve Ermenistan'a da işgal ettiği Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesi çağrımızı yeniliyoruz" dedi.  


FOTOĞRAFLI 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS