Okul harçlıklarını Mehmetçik Vakfı'na bağışladılar

Okul harçlıklarını Mehmetçik Vakfı'na bağışladılar

TOKAT'ın Turhal ilçesinde bir grup ilkokul öğrencisi 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için harçlıklarını birleştirerek başlattıkları kampanyada toplanan 3 bin 500 lira, Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı.

TOKAT,(DHA) - TOKAT'ın Turhal ilçesinde bir grup ilkokul öğrencisi 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için harçlıklarını birleştirerek başlattıkları kampanyada toplanan 3 bin 500 lira, Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için Turhal ilçesinde bir grup öğrenci harçlıklarını biriktirdi. Turhal Beleye Başkanı Yılmaz Bekler ile bankaya giden öğrenciler, biriktirdikleri parayı Mehmetçik Vakfı'na bağışladı.

Öğrencilerin Mehmetçik Vakfı'na bağışlamak üzere para topladıklarını belirten Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, ''Bu kampanya ilkokula giden  öğrencilerimizin oluşturduğu kampanya, hatta bu kampanyayı başlatan öğrencilerimizden bir tanesinin ağabeyi Afrin'de mücadele veren askerlerimizin arasında, aynı zamanda bu para ağabeyine de gitmiş oluyor. Çocuklarımız bu küçük çantanın içerisinde toplamış oldukları harçlıklarını şimdi banka aracılığıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini destekleme vakfına gönderecekler. Ben bu duyarlı davranışlarından dolayı çocuklarımıza teşekkür ediyor, alınlarından öpüyorum'' dedi. 

Ağabeyinin Afrin'de mücadele ettiğini onu merak ettiğini, haber alamadığını çok endişelendiğini, konuşmak istediğini ifade eden Berrak köstekli, ''Vatan için orda olduğunu biliyorum. Kendi kendime destek veriyorum. Mehmetçiğimizin orda zor durumda olduğunu düşündük, kendi harçlıklarımızla para topladık, vatan için bir kurşunda bizi sıkalım dedik'' diye konuştu. 


FOTOĞRAFLI 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS