Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu yeni yüzlerini arıyor

Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu yeni yüzlerini arıyor

TOKAT Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda 2-20 Temmuz tarihleri arasında başvuruların alınacağı Mutfak Atölyesi'nde yeni yetenekler kendini gösterecek.

TOKAT,(DHA) - TOKAT Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda 2-20 Temmuz tarihleri arasında başvuruların alınacağı Mutfak Atölyesi'nde yeni yetenekler kendini gösterecek.

Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2017-2018 sezonunda oyunlarını sergileyerek sezonu kapattı. Sezon sonrasında faaliyetlerini artıran Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu Mutfak Atölyesi ile Tokat'ta sanatçı ve sanatı seven insanlar yetiştirmeye başlıyor. Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ferhat Pekyiğit, başvuruların 20 Temmuz'da sona ereceğini açıkladı. Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ferhat Pekyiğit yaptığı açıklamada, ''Türkiye'de tiyatro izleyicisi yüzde 16.6 oranında arttı. Bu sanat camiası için gerçekten çok yüksek bir oran. Eğer ki bu oranda bizim de katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Geçtiğimiz sezonu tamamladıktan sonra şaşkınlık içerisindeydik. Beklediğimiz seyirci kitlesinin çok üzerine hitap ettik. Sezonu kapattıktan sonra tiyatrodaki arkadaşlarımızla 1,5 aylık bir seminer dönemimiz oldu. Bu seminer döneminde çok işimize yarayacak ciddi kararlar aldık. Oyunlarımızı belirledik, aylık periyodik oyunlarımızı her hafta periyodik olarak sergileme kararı aldık. Önümüzdeki dönemde her hafta sonu veya hafta içiyle birleşik olma şartıyla Tokat halkı tiyatro izleyebilecekler. Sanat adına Tokat'ta büyük bir adım attığımızı düşünüyorum. Ayrıca Mutfak Atölyemizi kurduk. Araştırmalarımız doğrultusunda Şehir Tiyatrolarında böyle bir yapılanma söz konusu değil. Özel tiyatrolar Mutfak Atölyeleri oluşturup, ülkemize sanatçı ve sanatı seven insanlar yetiştiriyorlar. Bizler de Tokat Belediyesi Şehir Tiyatroları olarak böyle bir karar aldık ve Tokat'tan sanatçı ve sanatı seven insanlar yetiştireceğiz. Böylece kendi kadromuzun içerisinde ekleme yaparak daha güçlü bir Şehir Tiyatrosu oluşturacağız" dedi.FOTOĞRAFLI 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS