Tokat'ta engellilerin sorunları konuşuldu

Tokat'ta engellilerin sorunları konuşuldu

TOKAT Valiliği, Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Engel Tanımayan İnsanlarla, Söyleyecek Sözü Olanlarla Hep Birlikte Engelleri Konuşuyoruz'' konulu toplantı düzenlendi.

TOKAT,(DHA) - TOKAT Valiliği, Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Engel Tanımayan İnsanlarla, Söyleyecek Sözü Olanlarla Hep Birlikte Engelleri Konuşuyoruz'' konulu toplantı düzenlendi.
Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Ortaokulu’nda düzenlenen toplantı Vali Ömer Toraman’ın başkanlığında, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Sağlık Müdürü Hacı Ahmet Sümbül, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, ilgili kurumların yöneticileri, engelliler ve engelli ailelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Müdürü Abdurrahman İlhan tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından konuşmasına, onların gözlerindeki gülücüklerin ömre bedel olduğuna dikkat çekerek başlayan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ''İnsan eşrafı mahlûkat yaratılmışların en şereflisidir. Bu dünyayı, tabiatı, bu coğrafyayı biz canlılar hayvanlarla insanlarla hep beraberce paylaşıyoruz. En güzel hizmet insana yapılan hizmettir. Önce insan. İnsan olmadan hiçbir şey olmaz. Biz de bu manada önce insan diyerek insanımızın daha iyi yaşaması için hep beraberce şu dünyada güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Herkes elinden geldiğince,  gücü yettiğince görevi çerçevesinde bir şeyler yapmaya çalışıyor. Engel diye bir şey yoktur aslında engel beyinlerdedir. Engel kabul edilebilecek bir şey değildir onun için biz de engelsiz bir şekilde ve engellerin kaldırıldığı ve engelli dostu Tokat’ta hep beraberce birlikte yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz. Hamdolsun geçmişle kıyasladığımızda engelli kardeşlerimizin ve onların ailelerin artık insanlar tarafından önemsendiğini görüyoruz ama belki hala bilinçlendirilmesi gereken bir kesimimiz de olduğu kanaatindeyim.'' şeklinde konuştu.
Toplantı sonunda engelli vatandaşlar ve ailelerinin sorun ve istekleri görüşüldü.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS