Tokat'ta Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi yıl sonu sergisi açıldı

Tokat'ta Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi yıl sonu sergisi açıldı

TOKAT Belediyesi Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi tarafından yılsonu etkinliği ve sergi düzenlendi.

TOKAT,(DHA) - TOKAT Belediyesi Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi tarafından yılsonu etkinliği ve sergi düzenlendi. Sergi açılışına katılan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinin markalaştığını söyledi.

Tokat Belediyesi Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi tarafından yılsonu etkinliği ve sergi düzenlendi. Yıl sonu etkinliği ve sergi açılış programına eşi Hatice Eroğlu ile birlikte katılan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ''Tokat’ımızda Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimiz marka olma anlamında emin adımlarla yoluna devam ediyor. Behzat, Karşıyaka ve Gülbaharhatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizle Tokat’lı hanımların hizmetinde olmaya gayret ediyoruz. Bugün 30 bine yakın hanım kardeşimiz Kültür ve Sanat Merkezlerimizden gerek eğitim almak suretiyle, gerek el becerisi almak suretiyle gerekse burada aldığı bir takım kurslarla bir taraftan sosyalleşirken, aynı zamanda güzel dostluklar kurmakta ve hatta kendilerine ekonomik anlamda da bir takım getiriler elde edecekleri el becerilerini de öğrenecekler'' dedi.


'EL EMEĞİ ÇARŞISI DA AÇILIYOR'

El Emeği Göz Nuru Çarşısı adı altında 15, 16 dükkanın iç içe olduğu her gün açık olacak ve her gün bir kadının yararlanacağı çarşı açılacağını da belirten Başkan Eroğlu, ''Haftanın belirli günlerinde hamur işlerinin olduğu, pasta, börek satışının olduğu belirli günlerinde yine hanımlarımızın el emeği göz nuru yazmalar, iğne oyalarının satıldığı her güne farklı misyon düşündüğümüz çarşımızı da planlıyoruz. En kısa zamanda bunu hayata geçirip, hanımlarımızın ekonomik anlamda kendi ellerine bir gelir sağlamış olacağız. Kısaca bizler sizlerin emrindeyiz, hanımlarımız bizim baş tacımız. Onun için de her daim sizlerin isteklerini hep başımızın üstünde tutmaya devam edeceğiz. Sizlerin mutlu olması Tokat Belediyesi olarak, Belediye Başkanı olarak, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri olarak da her daim yanınızda olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Sergimizin de hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum'' dedi.

Konuşmanın ardından açılış kurdelesini kesen Başkan Eroğlu, katılımcılarla birlikte sergi alanını ziyaret etti.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS