Tokat'ta 'Okulumda Spor Projesi' için imza töreni

Tokat'ta 'Okulumda Spor Projesi' için imza töreni

TOKAT Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği içerisinde gerçekleştirilen 'Okulumda Spor' projesi iş birliği protokolü imza töreni gerçekleştirildi.

TOKAT,(DHA) - TOKAT Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği içerisinde gerçekleştirilen 'Okulumda Spor' projesi birliği protokolü imza töreni gerçekleştirildi.

Gençlik Merkezi Mehmet Akif İnan Salonunda yapılan programa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan proje tanıtım sunumlarıyla devam etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, "Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz protokol ile müzik ve halk oyunlarının yanına, okçuluk, judo, yüzme ve dartı eklemiş bulunuyoruz. Spor artık devletlerarası bir rekabet alanı oluşturuyor. Devletler büyük spor organizasyonlarını hazırlamak için ciddi anlamda lobi faaliyeti yapıyorlar. Bu bağlamda kurum olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iki kurumun işbirliği içerisinde 'Okullardan Spor Salonlarına' sloganı ile hayata geçirdiğimiz proje ile; çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

Okullarda müzikle, sporla, sanatla buluşarak etkinlikler yapılmasının çok önemli olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise, "Ülke olarak çocuklarımızın yetişmesinde bu bütün değişkenleri dikkate almamız gerekiyor ki; yarınlarımıza çok daha umutla bakabilelim. Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün okullarımıza sağlamış olduğu katkı bizim için çok önemli. Beraberinde Halk Eğitimi Merkezimizle birlikte, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ilgili birimleriyle birlikte çok güzel çalışmalar yürütülüyor. Bu yılda çalışmalarımız çok etkin olarak devam edecektir" şeklinde konuştu.  Protokol konuşmalarının ardından imza töreni gerçekleştirildi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS