Turhal'da kentsel dönüşüm başlıyor

Turhal'da kentsel dönüşüm başlıyor

TOKAT’ın Turhal ilçesi Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Camiikebir ve Kova mahallelerinde uygulanacak kentsel dönüşüm projesi hakkında vatandaşlarla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TOKAT,(DHA) - TOKAT’ın Turhal ilçesi Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Camiikebir ve Kova mahallelerinde uygulanacak kentsel dönüşüm projesi hakkında vatandaşlarla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe merkezinde özel bir düğün salonunda vatandaşlarla bir araya gelen Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Camiikebir ve Kova mahallelerinde uygulanacak kentsel dönüşüm projesinin bu hafta ihaleye çıkacağını kaydeden Başkan Bekler ''Vatandaşlarımız ile birlikte bir araya gelerek ön bilgi verdik. Bundan sonraki süreçte kentsel dönüşün ile ilgili vatandaşlarımız sözleşmelerini imzalayacaklar. Bizim kentsel dönüşüm alanımız 270 dönüm. Burada bin 400 tane yeni konut üreteceğiz. Aynı zamanda da 300 tane de ticaret hane yapacağız. Ayrıca Özelleştirme İdaresinden rezerve alanı olarak tahsil edilen alanda da 860 konut yapacağız. Toplamda 2 bin 360 adet konut üretmiş olacağız. Bu projelerle Turhal’ımızı canlandırmış olacağız'' dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS