Turhal'da kentsel dönüşüm toplantısı yapıldı

Turhal'da kentsel dönüşüm toplantısı yapıldı

TOKAT'ın Turhal Belediyesi Başkanı Yılmaz Bekler, ilçede 15 hektarlık alanda yapılacak olan kentsel dönüşümle ilgili müteahhitler ile bir araya geldi.

TOKAT,(DHA) - TOKAT'ın Turhal Belediyesi Başkanı Yılmaz Bekler, ilçede 15 hektarlık alanda yapılacak olan kentsel dönüşümle ilgili müteahhitler ile bir araya geldi. 

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, ilçede yapılacak olan kentsel dönüşüm ile ilgili inşaat müteahhitleri ile belediye konferans salonunda bir araya geldi. Rezerv alanı ve kale çevresinde 15 hektarlık alan içerisinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilçeyi yeniden inşa etmeye başlayacaklarını kaydeden Başkan Bekler, "İlçemiz  Camikebir, Kova, Meydan, Pazar, Hamam Mahallesinde yapmayı planladığımız kentsel dönüşüm ile hem estetik hem de yaşanabilirlik olarak Türkiye'de örnek teşkil edecek bir mimari yapmayı planlıyoruz. Sizlerin daha rahat bir ortamda yaşamanız sosyal ve kültürel alanlar ile rezerv alanı ile Türkiye'de örnek olacak şekilde tasarlamak istiyoruz. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında 15 hektarlık alanda 850 konut inşa edilecek. Yapmayı planladığımız kentsel dönüşüm ile daha yaşanılabilir bir ortam, depreme dayanıklı meskenler ve iş yerleri, kapalı otoparklar, yeşil alanlar ve cami gibi yaşamı kolaylaştıran çevreye ve sağlığa önem veren bölgemizde örnek bir mekan oluşturmak için güzide bir proje yapılmaktadır" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI 
 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS