6'ncı Vakfıkebir Ekmek Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

6'ncı Vakfıkebir Ekmek Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

TRABZON'da Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ve Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, bu yıl 6'ncısı düzenlenecek Vakfıkebir Ekmek Kültür ve Sanat Festivali için basın toplantısı düzenledi.

Uğur AYDIN/TRABZON, (DHA) - TRABZON'da Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ve Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, bu yıl 6'ncısı düzenlenecek Vakfıkebir Ekmek Kültür ve Sanat Festivali için basın toplantısı düzenledi.


Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde bu yıl 6'ncısı düzenlenecek olan Vakfıkebir Ekmek Kültür ve Sanat Festivali'nin tanıtımı için Trabzon'da Gazeteciler Cemiyeti binasında bir basın toplantısı düzenlendi. Dünyaca ünlü Vakfıkebir ekmeğini tanıtmak için düzenlenen organizasyonu ağustos ayının 3'ünde başlayıp 5'inde son bulacak.


Basın toplantısında konuşan Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, bu tür etkinliklerin tanıtım açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak,  "Bu tür festivalleri vatandaşların ve hemşerilerin bir araya gelmesi için güzel bir fırsat. Hepinizin bildiği gibi Vakfıkebir ekmeği dünyada ünlenmiş ve kalitesi açısından son derece güzel bir ekmek. Bu ekmeğin de belediye başkanımızın yaptığı çalışmalar neticesinde artık coğrafi işaretini alma aşamasındayız. Bunu da aldığımız zaman inşallah ekmeğimizi koruma anlamında daha güzel reklam yapma anlamında güzel bir çalışma olacak" dedi.


Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta'da festivalin amacının Vakfıkebir ekmeğini dünyaya tanıtmak olduğunu ifade etti. Balta, " Festivalimizin amacı dünyaca ünlü Vakfıkebir ekmeğimizin tanıtımını yapmak ve ilçemizin ekonomik , sosyal kalkınmasına katkı sağlamak. 11 yıl aradan sonra gerçekleştireceğimiz festivalimizi daha önceki yıllarda da yapmayı planlıyorduk fakat ülkemizde yaşanan terör hadiseleri  ve gelen şehit haberleri dolayısıyla tüm hazırlıklarını yaptığımız festivalleri iptal ettik" dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS