Akyüz: Ramazanda suni fiyat artışları tuzağına düşmeyin

Akyüz: Ramazanda suni fiyat artışları tuzağına düşmeyin

TRABZON Tüketiciyi Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cengiz Akyüz, ramazan alışverişlerinde suni artışlar olduğunu belirterek “Fırsatçılık yapmak ve suni zamlarda halkın ibadetini yaparken ondan faydalanmak etik bir davranış değildir.

Selçuk BAŞAR/TRABZON,(DHA)- TRABZON Tüketiciyi Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cengiz Akyüz, ramazan alışverişlerinde suni artışlar olduğunu belirterek “Fırsatçılık yapmak ve suni zamlarda halkın ibadetini yaparken ondan faydalanmak etik bir davranış değildir. Enaf ve tacirinin bu ramazanda suni fiyat artışları tuzağına düşmeyeceğini umuyorum” dedi.


Trabzon Tüketiciyi Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cengiz Akyüz, beraberindeki dernek üyeleriyle birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Suavi Kaptan Lokalinde basın toplantısı düzenleyerek, ramazan alışverişleri, bilinçli tüketici olunması ve tüketici hakları konusunda uyarılarda bulundu.


 SUNİ ARTIŞLARA DİKKAT


Ramazan başında genellikle gıda alışverişlerinde suni artışlar olduğunu dile getiren Akyüz, ramazan ortalarından sonra bu fiyatların düşmeye başladığını söyledi. Akyüz, "Fırsatçılık yapmak ve suni zamlarda halkın ibadetini yaparken ondan faydalanmak etik bir davranış değildir. Trabzon esnaf ve tacirinin bu ramazanda suni fiyat artışları tuzağına düşmeyeceğini umuyor ve tüketicilerimizin de ramazan alışverişi esnasında geçmiş günleri ve ramazan başı dolayısıyla satın alma işine yüklenmemelerini tavsiye ediyorum" dedi.


ALIŞVERİŞTE FİŞ ALINMALI


Alışverişe çıkacak vatandaşlara da seslenen Akyüz, “Aç karnına, mağazaların kalabalık saatine ve yorgun anımıza dikkat etmeliyiz. Alışveriş sonrası fiş, fatura, sözleşme gibi kanıtlayıcı belgeleri almalı ve saklamalıyız. Bunları bir dosyada korumalı ve kullanmadan önce okumalıyız” diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS