Başkan Gümrükçüoğlu: Biz bir aileyiz

Başkan Gümrükçüoğlu: Biz bir aileyiz

TRABZON,(DHA) – TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ankara- Trabzon seferini yapan ve Trabzon Havalimanı'na indikten sonra ma

TRABZON,(DHA) – TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ankara- Trabzon seferini yapan ve Trabzon Havalimanı'na indikten sonra manevra yaparken, pistten çıkarak, denize 25 metre kala yamaca saplanıp, durabilen uçağın çıkarılması için yürütülen çalışmalara destek verdiklerini söyledi. Başkan Gümrükçüoğlu “Biz bir aileyiz. İş zamanı iş, disiplin zamanı disiplin” dedi.


Sivil toplum kuruluşları ve belediye çalışanları ile sık sık bir araya gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bu geleneğini yeni yılda da sürdürüyor. Başkan Gümrükçüoğlu bu kez Büyükşehir Belediyesinin Yatırım ve İnşaat Dairesi, Mezarlıklar Müdürlüğü ve Özel Kalem Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi.


‘ŞEHİRLER YAŞAYAN BİR MEKANİZMADIR’


Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinin şehir için önemine dikkat çeken Gümrükçüoğlu “Göreve seçildiğimde hanım kardeşlerimiz bana ‘tabutluk gibi otobüslerde bizi taşıyorsunuz’ dedi. 1972-73 model otobüslerle hizmet veriliyordu. 130 tane yeni otobüs aldık. Şuan 170 yeni otobüsle toplu taşımacılık yapıyoruz. Otobüslerimizin sayısını daha da arttıracağız. Her safhada dünya hali devam ediyor. Şehirler yaşayan bir mekanizmadır” dedi.


BÜYÜK BİR TEHLİKE ATLATILDI


Havalimanında pisten çıkarak çamura saplanan yolcu uçağının bulunduğu yamaçtan çıkartılma çalışmalarına destek verdiklerini de kaydeden Gümrükçüoğlu şöyle dedi:


“İnsanlarımız uçakta çok büyük bir tehlike atlattı. Bir uçağın pistten kayması neticesinde 160 yolcu 4 mürettebat büyük bir tehlike atlattı. Allah’a çok şükür can kaybı olmadı. İtfaiyemiz hemen orada hazır oldu. Mıcır lazım oldu kamyon kamyon mıcır gönderdik oraya. Biz bir aileyiz. İş zamanı iş, disiplin zamanı disiplin. Düğünümüz olur, cenazemiz olur, sosyal problemlerimiz olur, her zaman birbirimizleyiz. Her zaman omuz omuza çalışmayı sürdüreceğiz.”


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS