Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü duyurdu: Haydi gençler yarışmaya!

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü duyurdu: Haydi gençler yarışmaya!

– TRABZON’da  ‘Yurt dışı gezisi ödüllü’ Türk Müziği, Şiir Okuma, Tiyatro ve Bilgi yarışmalarının yapılacağı bildirildi.


TRABZON,(DHA) – TRABZON’da  ‘Yurt dışı gezisi ödüllü’ Türk Müziği, Şiir Okuma, Tiyatro ve Bilgi yarışmalarının yapılacağı bildirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, birbirinden anlamlı yarışmalarla gençleri bir araya getiriyor. 81 ildeki Gençlik Merkezlerine üye olan gençler, hayallerini gerçekleştirebilecekleri fırsata, Tiyatro, Türk Müziği, Şiir Okuma, Bilgi Yarışmaları’na katılarak ulaşacak, yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak.

14-29 yaş arası gençlerin katılabileceğ yarışymalarda birinci olan gençlerin yurtdışı kültür ve sanat gezisine götürüleceğini söyleyen Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk,yarışmalara katılmak isteyenlerin il ve ilçelerdeki Gençlik Merkezlerine başvurabileceğine dikkat çekti.

FİNAL MAYIS AYINDA

Gençlerin geleneksel sanatlara sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi amacıyla düzenlenecek yarışmalar; İl Birinciliği, Grup Birinciliği ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirilecek. Yarışmaların İl Birinciliği safhası; Ocak-Şubat aylarında, Grup Birinciliği yarışmaları; Mart ve Nisan aylarında, Türkiye Finalleri ise Mayıs ayında yapılacak.

ÖDÜL YURT DIŞI GEZİSİ

Yarışmalarda gençlerin performansını İl ve Grup Finallerinde alanında uzman jüriler, Türkiye Finalinde ise ünlü jüriler değerlendirecek. İl Yarışmasında birinci olan gençler Grup Finaline katılmaya hak kazanacak. Türkiye Birincisi olan gençler yurt dışı gezisi ile ödüllendirilecek.

‘TÜRK MÜZİĞİ YARIŞMASI’

‘Sahne Sırası Sende’ sloganıyla düzenlenen yarışma 18-23/24-29 Solo Erkek Ses, Solo Kız Ses ve Özgün Uyarlama dallarında düzenleniyor. Bin yıllık kültürümüzün sahneye taşındığı yarışmada gençler Türk Halk, Türk Sanat ve Geleneksel Türk Müziği’nden eserlere hayat verecek.

‘ŞİİR OKUMA YARIŞMASI’

‘Bir Şiir Bir Nefes’ sloganıyla bu yıl ikinci kez organize edilen Şiir Okuma yarışması 14-17/18-25 Bay-Bayan kategorilerinde düzenleniyor. Milli şairlerimizin ‘Anne-Baba Sevgisi’ şiirlerini okuyacak olan gençlerin performansını, alanında uzman jüri ekibi değerlendirecek.

‘TİYATRO YARIŞMASI’

‘Hayallerini Sahneye Taşı’ sloganıyla düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Tiyatro yarışmasına 14-29 yaş arası gençler, en az 3 en fazla 15 kişilik ekipleriyle katılacak. ‘Vatan Sevgisi’ konularında komedi ve dram dallarında düzenlenen yarışmada gençlerin yazdığı özgün senaryolar sahneye taşınıyor.

 

‘BİLGİ YARIŞMASI’

‘Kim Bilir’ sloganıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Bilgi yarışmasına 14-17 ve 18-25 yaş arasındaki gençler gruplar halinde katılacak olup, gruplar 3 kişiden oluşacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS