Karadeniz kültürü Trabzon Botanik’te sergilenecek

Karadeniz kültürü Trabzon Botanik’te sergilenecek

TRABZON,(DHA) - TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Karadeniz kültürünün her yönüyle Trabzon Botanik’te sergileneceğini belir

TRABZON,(DHA) - TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Karadeniz kültürünün her yönüyle Trabzon Botanik’te sergileneceğini belirterek, “Buradan dünyaya mesaj vereceğiz, ‘Bu şehir insan sevgisi ve uygarlığın, barışın ve kardeşliğin, kültürün, sanatın şehridir’ diyeceğiz” dedi.


Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Botanik Tanıtım Günleri kapsamında Ortahisar ilçesinin mahalle muhtarlarına Trabzon Botanik’i tanıttı. Gümrükçüoğlu, çalışmaların tamamlanmasıyla Ağustos sonu ya da Eylül ayı başında Trabzon Botanik’in her yönüyle hizmete gireceğini duyurdu. Gümrükçüoğlu, “9-14 Temmuz tarihlerinde icra ettiğimiz Tanıtım Günleri boyunca halkımızın, şehrimizde bulan turistlerin buraya akın etmesi ne kadar doğru bir yatırıma imza attığımızı ortaya koyuyor. Trabzon Botanik hizmete alındığında Trabzon’umuza ve Trabzon turizmine çok şeyler kazandıracak, şehrimizin marka değerine çok önemli katkılarda bulunacaktır” diye konuştu.


‘BURADAN DÜNYAYA MESAJ VERECEĞİZ’


Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Karadeniz kültürünün de her yönüyle Trabzon Botanik’te sergileneceğini de kaydetti. Gümrükçüoğlu, “Burada haftanın belli günlerinden folklorumuz, en tabi folklorumuz olan horonumuz sergilenecek. Kompozit ile döşeyeceğimiz alanda isteyen horonda oynayabilecek ya da oturup seyredebilecek. Türk Sanat Müziğini gelip burada icra etmek isteyenlerde bunu yapabilecek. Aynı şekilde kolbastı kültürümüz burada olacak. El sanatlarımız, fındığın 21 çeşidi burada sergilenecek. Buradan dünyaya mesaj vereceğiz: ‘Bu şehir insan sevgisi ve uygarlığın, barışın ve kardeşliğin, kültürün, sanatın şehridir’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS