Kursiyerler, el emeklerini sergileyecek

Kursiyerler, el emeklerini sergileyecek

TRABZON Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında düzenlenen meslek edindirme kurslarına katılan kursiyerler tarafından üretilen eserler açılacak olan sergi ile tanıtılacak.

Aleyna BAYRAM/TRABZON,(DHA) - TRABZON Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında düzenlenen meslek edindirme kurslarına katılan kursiyerler tarafından üretilen eserler açılacak olan sergi ile tanıtılacak.


Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde her yaş ve eğitim düzeyindeki bireylere yönelik düzenlediği eğitim, sanat, spor ve meslek edindirmeye yönelik kurslar ilgi görüyor. Kentte, 5 ayrı merkezde, 35 branşta yapılan ve 2 bin 510 kursiyerin katıldığı meslek edindirme kurslarının yılsonu sergisi Hamamizade İhsan Kültür Merkezinde düzenlenecek. 7 Haziran Perşembe günü saat 13.30’da açılışı yapılacak olan sergi, 9 Haziran Cumartesi günü sona erecek. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Olgunlaşma Enstitüsü ve İŞKUR İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen kursların yılsonu etkinlikleri programı kapsamında gerçekleştirilecek olan açılışın ardından sertifika töreni, müzik dinletisi, 4-6 yaş arası çocuk etkinlikleri de gerçekleştirilecek.


3 BİN 680 KİŞİ YARARLANDI


Öte yandan Trabzon Büyükşehir Belediyesinin 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için düzenlemiş olduğu dil kurslarından bin, eğitim kurslarından bin 303, spor kurslarından 663, sanat kursların 627, mesleki eğitim kurslarından 203 kursiyer, kadınlara yönelik mesleki eğitim kurslarından 884 olmak üzere toplam 3 bin 680 kişi yararlandı.  


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS