Tonya’ya itfaiye birimi kurulucak

Tonya’ya itfaiye birimi kurulucak

– AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Tonya ilçesinde 3 gün önce yanarak küle dönen marangoz atölyesi sahibini ziyaret etti.

İnan KALYONCU/TONYA (Trabzon), (DHA) – AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Tonya ilçesinde 3 gün önce yanarak küle dönen marangoz atölyesi sahibini ziyaret etti. Cora, kısa sürede ilçeye itfaiye birimi kurulacağını duyurdu. 

Yangın, 15 Eylül'de, Kalınçam Mahallesi'nde, marangoz Nurettin Yılmaz'a ait atölyede çıktı. İş yerindeki kereste malzemeleri, henüz belirlenemeyen nedenle alev aldı. Kısa sürede büyüyen alevler, atölyenin yer aldığı 2 katlı binayı sardı. Atölye bölümünde başlayan ve giderek büyüyen yangını görenler, yardıma koştu. Alevleri söndürebilmek için seferber olan kişiler, ilçede itfaiye bulunmaması nedeniyle 100 metre uzaklıktaki dereden kovalarla su taşıdı. Yöre sakinlerinin yangına kovalarla müdahalesi yeterli olmayınca şantiyede bulunan iş makineleriyle alevlere müdahale edilmeye çalışıldı. Bu sırada yangın söndürme çalışmalarına destek veren yöre sakini Ali Baştan da yaralandı. Yoğun dumandan etkilenen ve ayağından yaralanan Baştan'a, olay yerinde bekletilen ambulansta sağlık görevlileri müdahalede bulundu.

İTFAİYE TEŞKİLATI KURULACAK

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ve Trabzon Valisi Yücel Yavuz, çıkan yangında atölyesi küle dönen Nurettin Yılmaz’ı ziyaret etti, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyaretin ardından konuşan Milletvekili Salih Cora, ilçede itfaiye teşkilatı kurulması için Büyükşehir Belediyesi ile görüştüklerini kısa sürede itfaiye teşkilatının Tonya ilçesinde kurulacağını duyurdu. Cora, “Yangın, çok şükür ki büyük bir felakete dönüşmeden söndürüldü. İtfaiye teşkilatının Vakfıkebir’den intikali nedeniyle hasar biraz daha büyümüş oldu. Her bir ilçede itfaiye teşkilatı olması gerekiyor. Sonra, eyvah para etmiyor. Büyükşehir belediye başkanımızla görüştük. Bu Cuma günü, Tonya ilçemizde itfaiye teşkilatını kurmuş olacaktır” dedi.

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS