Trabzon'da anlamlı proje meyvelerini verdi

Trabzon'da anlamlı proje meyvelerini verdi

– TRABZON Büyükşehir Belediyesi ile Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortaklaşa yürüttüğü, ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor’ projesi meyvelerini vermeye başladı.

TRABZON,(DHA) – TRABZON Büyükşehir Belediyesi ile Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortaklaşa yürüttüğü, ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor’ projesi meyvelerini vermeye başladı.


Kentte, yardıma muhtaç vatandaşların kullanılamaz durumda olan evlerinin yenilenmesi, bakım ve onarımlarının yapılması, eşyalarının yenilenerek rahat bir ortamda yaşamalarının sağlanmasının amaçlandığı projede çalışmalar sürüyor. İlk etapta okulun bulunduğu mahalleden başlamak üzere muhtarlıklar ile yapılan çalışalar neticesinde belirlenen 10 evin yenileme ve onarım çalışmaları devam ediyor.


Proje kapsamında okul öğrencileri, kentte çocuğu ile yaşayan Sevim Bilgili’nin yaşadığı evin bakım ve onarımı tamamladı. Öğrenciler, evin elektrik ve su tesisatı, sıva tamiratları, iç ve dış boya ile diğer inşaat işlerini yaparken, Trabzon Büyükşehir Belediyesi de evin oturma gurubunu, yatak odası mobilyasını, perdelerini ve halılarını yeniledi. Kimsesizlerin kimsesi olmayı amaçlayan büyükşehir belediyesi ekipleri, mutfak malzemelerini de baştan sona yenileyerek muhtaç durumdaki aileye teslim etti. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kart 61’ yardımlarından da faydalanan Bilgili evinin bakım ve onarımının yapılması ile eşyalarının yenilenmesinde emeği geçen Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticilerine ve öğrencilerine teşekkür etti.


EVİ ZİYARET ETTİLER


Projenin tamamlanması ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Zekeriya Ertürk, Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Değirmenci, proje koordinatör öğretmenleri Serkan Aydın, İsmail Kazancı, Büyükşehir Belediyesi adına projede görev yapan Kadriye Bozdemir ve evin bakım ve onarımında görev alan öğrenciler, Sevim Bilgili’yi ziyaret ederek her zaman yanında olduklarını dile getirdi. Ziyarette evi yenilenen Bilgili, emeği geçenlere dua ettiğini söyledi.


Bu arada proje kapsamında ilk etapta belirlenen 10 evin 3’ünün bakım ve onarımı da tamamlandı.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS