Trabzon'da liseli robot topluluğundan başarı 

Trabzon'da liseli robot topluluğundan başarı 

TRABZON Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Topluluğu kulübü, Erzincan Üniversitesi Robot Teknolojiler ve Kullanım Kulübü tarafından geniş katılım ile yapılan 'ROTEK Roboteam' robot yarışlarında, geliştirdikleri 'OTOMA ' adlı robotla 3'üncü olma başarısını elde etti.

Aleyna BAYRAM/TRABZON,(DHA) - TRABZON Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Topluluğu kulübü, Erzincan Üniversitesi Robot Teknolojiler ve Kullanım Kulübü tarafından geniş katılım ile yapılan 'ROTEK Roboteam' robot yarışlarında, geliştirdikleri 'OTOMA ' adlı robotla 3'üncü olma başarısını elde etti.  


Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Topluluğu kulübü,  7-8 Nisan tarihleri arasında Erzincan Üniversitesi Robot Teknolojilerini Kullanma Kulübü aracılığıyla bu yıl ilki düzenlenen robot yarışmasına 3 farklı kategoride katıldı.  Okul öğrencileri ve öğretmenlerince geliştirilen "OTOMA"  adlı robot, yarışı 3'üncü olarak tamamlarken, "HIZLI 61"  robotu ise 5'incilik elde etti.


Okul müdürü Süleyman Değirmenci, yarışmalara çok iyi hazırlanarak, başarı elde eden öğrencileri kutlarken, hedeflerinin her daim yüksek olacağını söyledi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS