Vakfıkebir'de kurtuluş heyecanı

Vakfıkebir'de kurtuluş heyecanı

TRABZON'UN Vakfıkebir ilçesi, düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıldönümü düzenlenen törenlerle kutladı.

VAKFIKEBİR(Trabzon),(DHA) - TRABZON'UN Vakfıkebir ilçesi, düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıldönümü düzenlenen törenlerle kutladı. 


İlçede, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın yürüyüş ile başlayan etkinlikler hükümet binası önünde de sürdü. Törenlere Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Garnizon Komutanı Teğmen İsmail Delibaş, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin Sadullahoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Bekir Gündüz,  siyasi partilerin ilçe başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Katılımcılar ilçedeki hükümet konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakarak, saygı duruşunda bulundu.


'MİLLİ ŞUURUMUZU CANLI TUTMAK İSTİYORUZ'


Törende konuşan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, milli şuurun canlı tutulması gerektiğinin altını çizerek şöyle dedi:


"Bu mutlu olayın 100'üncü yılında bir ibret aynası olan mazimizi tekrar hatırlamamız için Belediyemiz bir dizi faaliyet düzenledi. Amacımız, millî şuurumuzu uyanık ve canlı tutmak için tarihimize sahip çıkmak, onu doğru şekilde öğrenmek ve öğrenilmesine çalışmaktır. Millî şuurunu, benliğini kaybeden milletlerin, maddî sahada kalkınsalar dahi bağımsızlıklarını koruyamadıkları tarihin kaydettiği gerçeklerdendi"


Kutlama programında ayrıca şiirler okundu, halk oyunları ve mehteran gösterileri sunuldu. Öte yandan kutlama programları kapsamında organize edilen atletizm yarışmalarında dereceye girenlere de katılımcılar tarafından madalya ve hediyeleri verildi.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS