Başkale’de 2 yılda 70 bin elma ve kiraz fidanı dağıtıldı

Başkale’de 2 yılda 70 bin elma ve kiraz fidanı dağıtıldı

 VAN’ın Başkale ilçesinde 2 yılda ilçe genelinde başlatılan proje ile vatandaşlara 40 bini elma 30 bini de kiraz olmak üzere toplam 70 bin fidan dağıtıldı.

Engin ERTÜRK/BAŞKALE (Van), (DHA)- VAN’ın Başkale ilçesinde 2 yılda ilçe genelinde başlatılan proje ile vatandaşlara 40 bini elma 30 bini de kiraz olmak üzere toplam 70 bin fidan dağıtıldı.


Başkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında, vatandaşlara 4’er adet olmak üzere geçen yıl 30 bin, bu yıl da 40 bin olmak üzere toplamda 70 bin meyve ağacı fidanı dağıttı. Vatandaşlar belediyenin oluşturmuş olduğu fidan alanına gelerek fidanları teslim alırken, belediye ekipleri tarafından ağaç dikimi ve bakımı eğitimlerine de katılıyor.


Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, fidanları vatandaşa dağıttıktan sonra dikim yapılacak alanı gezdi. İlçede yapılan projeler hakkında bilgi veren Kaymakam Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, Başkale’yi meyve ilçesi yapmayı hedeflediklerini belirterek, şöyle konuştu:


"Başkale’de ağaç çok az, 2 yıldır böyle bir proje gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza 40 bini elma ve 30 bini de kiraz ağacı olmak üzere 70 bin meyve fidanı dağıtımı yaptık. Projemizle Van'ın elma ve kiraz ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Hedefimiz ilçemizde 500 bin meyve ağacına ulaşmak. Devletin imkanlar başka yerlere, teröre aktarılmadığı sürece Allaha şükür belediyenin imkanları hizmet yapmak için yetiyor. Başkale için her türlü hizmet yapmaya hazırız, gücümüz de yetiyor. Devletimiz de güçlü vatandaşlarımız da arkamızda olduğu sürece her şeyi yapmaya hazırız." dedi.


Merkez Tepebaşı mahalle muhtarı Mikail Kaya ise Başkale ilçesine yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Vekili Öztürk’e teşekkür ederek,"Muhtarlar olarak ve halk olarak bizler belediyenin hizmetlerinden çok memnunuz. Özellikle meyve ağacı projesi bizleri çok mutlu etti."dedi.
FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS