Çanakkale ruhu tiyatro oyunuyla sahnelendi

Çanakkale ruhu tiyatro oyunuyla sahnelendi

VAN'ın Çatak İlçesi'nde Oray Sanat Tiyatrosu İlkokul ve Anaokulu öğrencileri için 'Çanakkale’den Düşmanı Kovalım' isimli oyunu sahneledi.

Hüdayi GÜMÜŞ/ÇATAK(VAN), (DHA) - VAN'ın Çatak İlçesi'nde Oray Sanat Tiyatrosu İlkokul ve Anaokulu öğrencileri için 'Çanakkale’den Düşmanı Kovalım' isimli oyunu sahneledi.


Merkezi Ankara'da bulunan Oray Sanat Tiyatrosu ekibi Atatürk İlkokulu konferans salonunda çocuklar için muhteşem bir oyun sergiledi. Çanakkale ruhunun anlatıldığı tiyatro oyununda Genel Sanat Yönetmeni Orhan Ay'ın yönetip oynadığı ve 2 gün süren oyun, 3-9 yaş arasındaki çocuklar ile öğretmenleri tarafından ilgiyle izlendi. Programda Çanakkale'de bağımsızlık için destan yazan kahramanlar ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehit ve gaziler saygıyla anıldı. Oyun sonunda Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, tiyatro ekibini performansından dolayı tebrik ederek, "Çocuklarımızı hem güldürüp hem tarihimizde büyük önemi olan Çanakkale Zaferi'ni minik çocuklarımıza anlatan Orhan Ay ve ekibine teşekkür ediyoruz. Ayrıca davetimizi kırmayıp tiyatro ekibini buralara kadar yollayan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan'a ve Sincan Belediyesi Kültür İşleri  Müdürü İhsan Yılmaz'a da şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.


Tiyatro gruplarının 35 kişiden oluştuğunu belirten Oray Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Orhan Ay ise, Çatak'ta 2 gün boyunca farklı saatlerde sahneledikleri oyunda gördükleri ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Çataklılara teşekkür etti.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS