Çatak Kaymakamı için veda yemeği

Çatak Kaymakamı için veda yemeği

İÇİŞLERİ Bakanlığının son kararnamesi ile Çorum Merkez Valiliği Hukuk Müşavirliği'ne atanan Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül onuruna veda yemeği verildi.

Hüdayi GÜMÜŞ / ÇATAK,(Van)-(DHA)- İÇİŞLERİ Bakanlığının son kararnamesi ile Çorum Merkez Valiliği Hukuk Müşavirliği'ne atanan Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül onuruna veda yemeği verildi.

Düzenlenen veda Yemeğine, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Eşi Demet Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Karakoç, Jandarma Tabur Komutanı Aslan Alkan, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Aşçı, Kadastro Hakimi Hilal Merve Kemer, Emniyet Amiri Emre Kayhan, AK Parti ilçe Başkanı Tahsin Babur, Başhekim Akif Doğan, okul idarecileri, muhtar, kurum amirleri, esnaf, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Verilen veda yemeğinde konuşan Çatak Ak Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül'ün göreve geldiği 2015 yılından beri ilçede önemli hizmetlere imza attığını söyledi. Babur, "Kaymakam Akgül, Belediye Başkan Vekilliğine atandığı günden beri yaptığı hizmetler Cumhuriyet tarihinden beri ilçemizde yapılan hizmetlerle eş değerdir" dedi. 

Türkiye Rafting Başkanı Dünya Rafting federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı ise Doğu ve Güneydoğu illerinin kaderinin terör olmadığını söyledi. Yardımcı, "Doğu ve Güneydoğunun kaderi eğitimdir, sporudur dedik ve Türkiye Şampiyonası çalışmasını bir sene önce başlattık. Bende burada size söz veriyorum Kaymakam Beyin yaktığı meşaleyi devam ettireceğiz. Çatak su sporları ile anılan bir ilçe haline gelecek. Ben kendisine yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Böyle devlet adamlarına ihtiyacımız var" dedi. 

Daha sonra konuşan Kaymakam Akgül, 3 yıl boyunca Çataklıllar ile birlikte hizmetleri hayata geçirdiklerini söyledi. Sıkıntılı bir dönemde göreve başladığını belirten Akgül şöyle konuştu:

"Terörün her dönem arttığı ve insanların beşten sonra evine kapandığı bir ilçeye gelmiştik. Ama Allah’a çok şükür devletimiz kararlılığını gösterdi. Güvenliğimiz halloldu, ilçemiz gelişti ve güzelleşti. Şartlarımız değişti. Üç yıl önceki hali ile şu anki Çatak çok farklı. Bize verilen göreve layık olmaya çalıştık. Çatak’ta olmazsa olmaz ne var dediysek hepsini yaptık. Çatak istedik ki küçük ve şirin bir ilçe olsun yani burada terör var burası kırsal bir ilçedir dağlar arasında küçük bir ilçedir buraya ne yapsak boştur diye düşünmedik. Çataklılar en iyisine layıktır dedik ve en iyisini yapmaya çalıştık" 

Konuşmaların ardından İlçedeki kurumların idari amirleri tarafından Kaymakam Akgül’e plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. 

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS