Edremit'te Ramazan hazırlığı

Edremit'te Ramazan hazırlığı

VAN'ın merkez Edremit İlçesi'nde belediye tarafından her gün yaklaşık 8 bin kişiye iftar verilecek.

Arif KARAKAŞ/EDDEMİT(Van), (DHA)-VAN'ın merkez Edremit İlçesi'nde belediye tarafından her gün yaklaşık 8 bin kişiye iftar verilecek. Geçen yıl ramazan ayında her gün Van Gölü kısıyısında çeşitli programlar düzenlediklerini belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, bu yıl için de birbirinden ünlü sanatçıların katılımıyla maneviyatın dolu dolu yaşanacağı bir Ramazan programı hazırladıklarını söyledi.  

  

Edremit Belediyesi, Ramazan ayı boyunca kuracağı iftar sofrasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi hem yemek ikramında bulunacak hem de ilahi konserler ve söyleşiler gibi birçok programa ev sahipliği yapacak. Edremit Kent Meydanı'nda yapılacak olan 30 günlük etkinliğin yanı sıra, ilçedeki mahallelerde de iftar sofraları kurularak vatandaşlarla bir araya gelinecek. Tüm hazırlıkların tamamlandığı Edremit'te mahallelerdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarla birlikte Kent Meydanı'nda kurulacak olan iftar sofralarında günlük 8 bin kişiye iftar yemeği verilecek.  İftar sonrası ise çeşitli eğlence programları düzenlenecek. 


Edremit'te 16 Mayıs ile 14 Haziran tarihleri arasında Edremit Ulu Camii karşısındaki Kent Meydanı'nda düzenlenecek olan programlarda ünlü isimler de yer alacak. Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, ilçe halkı ve Vanlılara güzel bir Ramazan ayı daha yaşatmak için bütün hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Komşuluk ilişkilerini güçlendiren iftar sofraları ile aynı mahallede oturup birbirini tanımayan insanların aynı sofrada buluşacağını belirten Çiçekli, "Bu yıl, geçen seneden daha kapsamlı, daha renkli, daha coşkulu, daha manevi iklimi yoğun bir Ramazan geçireceğiz inşallah. İlahi sanatçılarımız, mevlitlerimiz, meddahlarımız, güzel sahnelerimiz, güzel ikramlarımız, Ramazan çarşımız, sohbetimiz, muhabbetimiz, gece yarılarına kadar devam eden huzur dolu ve Ramazanın maneviyatını, iklimini yaşadığımız bir Ramazan olacak. Buraya gelemeyen vatandaşlarımız için de mahallelerimizde iftar programları yapacağız. Süphan, Şabaniye, Eminpaşa, Fırat, Memur-Sen, Yeni TOKİ, Eski TOKİ ve Kiracılar TOKİ'de de belirli günlerde iftar programları yapacağız"dedi. 


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS