Ercişli Aşık Emrah'ın aşk hikayesi tiyatro sahnesiyle canlandırıldı

Ercişli Aşık Emrah'ın aşk hikayesi tiyatro sahnesiyle canlandırıldı

VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesine bağlı  Erciş Meslek Yüksek Okulu'nda okuyan bir grup öğrencinin kurduğu tiyatro ekibi, Erciş Kaymakamlığı  tarafından düzenlenen programda sahne aldı.

Barbaros KUL/ERCİŞ,(Van)-(DHA)-VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesine bağlı  Erciş Meslek Yüksek Okulu'nda okuyan bir grup öğrencinin kurduğu tiyatro ekibi, Erciş Kaymakamlığı  tarafından düzenlenen programda sahne aldı. Programda, 17. yüzyılda yaşamış olan Ercişli Halk Ozanı Aşık Emrah'ın Selbiha ile olan aşk hikayeleri canlandırıldı.


Erciş'in 15 Temmuz Şehidi olan Polis memuru Halil Hamuryen'in adını taşıyan Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa, Erciş Kaymakamı, Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar, Emniyet Müdürü Can Candaş, Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Fikret Yaşar ve çok sayıda davetli katıldı. Ercişli Halk Ozanı Aşık Emrah'ın Selbiha ile olan aşk hiyayesinin canlandırıldığı etkinlikte konuşan  Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yaşar,“Erciş kültürün beşiğidir. Çok zengin bir kültüre sahip olan bu güzel şehrimizde, Ercişli Emrah’ın hatırlanıp, sonraki nesillere taşınması için böyle bir etkinlik düzenledik. Ben, bu etkinliği çok başarılı bir şekilde icra eden bütün öğrencileri kutluyor, okul müdürü Prof. Dr. Fikret Yaşar hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.


 FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS