Ercişli iş adamından engellilere sürpriz

Ercişli iş adamından engellilere sürpriz

VAN'ın Erciş ilçesinde bulunan engellileri kendi aracıyla evlerinden alan iş adamı Osman Kaya, yemekte bir araya gelerek, çeşitli hediyeler verdi.

Barbaros KUL/ERCİS/(Van),(DHA)-VAN'ın Erciş ilçesinde bulunan engellileri kendi aracıyla evlerinden alan iş adamı Osman Kaya, yemekte bir araya gelerek, çeşitli hediyeler verdi.    


Ercişli iş adamı Osman Kaya, ilçede bulunan engellileri tahsis ettiği araçlarla evlerinden alarak, Erciş Deprem Şehitleri öğretmen evinde yemekte ağırladı. Yemekte konuşan Engelliler Derneği Başkanı Hadi Kaya, sosyal hayata uzak kalmalarının kendilerini üzdüğünü söyleyerek, şöyle konuştu: 

"Günlerce evde hapis hayatı yaşıyoruz. Devlet büyüklerimizden her türlü desteği alıyoruz ancak bu yeterli gelmiyor. Bizimde çıkıp dışarıdaki diğer insanlar gibi gezip, tozma hakkımız var. Biz beyin engellisi değiliz. Dolayısıyla sosyal hayata da uzak kalmak bizi üzüyor. Bugün bizi ağırlayan iş adamı Osman Kaya'ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz."


İş adamı Osman Kaya ise, insan olarak bu duyarlılığın her alanda gösterilmesi gerektiğini söyleyerek, "Engelli kardeşlerimizin yanı sıra mağdur ailelere de yardımcı olmamız gerekmektedir. Bugün engelli kardeşlerimizle aynı konsepti paylaşmak beni de ziyadesi ile çok mutlu etti. Bundan sonra da bu durumdaki bütün kardeşlerime desteğim aralıksız devam edecektir. Erciş bir çok medeniyete başkentlik yapmış özel bir yerdir. Bizde bu şuurla hareket edip bu zenginliklerimizi daha yaşanabilir bir hale getirmemiz gerekmektedir. Bugün bizlerin arasında ve bizlerle aynı ambiyansı paylaşan bütün engelli kardeşlerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum." dedi. Yemeğin ardından İş adamı Osman Kaya tarafından engellilere hediyeler taktim edildi. 


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS