Güreşte derece alan Çataklı sporcular, Kaymakam Akgül'ü ziyaret etti

Güreşte derece alan Çataklı sporcular, Kaymakam Akgül'ü ziyaret etti

VAN ve Ağrı'da düzenlenen güreş müsabakalarında dereceye giren Çatak Mehmet Sait Aydın Anadolu Lisesi güreş takımı sporcuları, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül’ü makamında ziyaret etti.

Hüdayi GÜMÜŞ/ÇATAK,(Van)-(DHA)-VAN ve Ağrı'da düzenlenen güreş müsabakalarında dereceye giren Çatak Mehmet Sait Aydın Anadolu Lisesi güreş takımı sporcuları, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül’ü makamında ziyaret etti.


Çatak İlçesi'ndeki Mehmet Sait Aydın Anadolu Lisesi güreş takımı, Van ve Ağrı'da  yapılan güreş müsabakalarında,farklı sitillerde birincilikler ve derecelerle ilçeye döndü. Bu başarı üzerine Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Mehmet Metin Yaltay, Mehmet Sait Aydın Anadolu Lisesi Güreş takımını ve beden eğitimi öğretmenlerini makamında kabul etti. Yaltay, güreş takımının Van'da okul sporları serbest sitil A kategorisinde üç birincilik alarak 20 Nisan'da Mardin'de yapılacak olan bölge yarışmasında Van'ı temsil edeceğini söyledi. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Yaltay, güreş takımının Ağrı'da yapılan serbest sitil B kategorisinde derece yaparak Van'ı ve Doğu Anadolu Bölgesi'ni 7 Nisan'da Rize'de yapılacak Türkiye şampiyonasında temsil etmeye hak kazandığını ifade etti.


 Çatak Kaymakamı Akgül ise, sporcuları ve çalıştıran öğretmenleri tebrik etti. Akgül, belediye olarak Belediyespor bünyesinde güreş takımı kurduklarını, sporculara her türlü desteği verdiklerini ve bundan sonra da vereceklerini söyledi.


FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS