İpekyolu Belediyesi kadınları unutmadı

İpekyolu Belediyesi kadınları unutmadı

VAN'ın İpekyolu Belediyesi tarafından kadınlar günü kutlama programı düzenlendi.

VAN,(DHA) - VAN'ın İpekyolu Belediyesi tarafından kadınlar günü kutlama programı düzenlendi. Berivan Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programa Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk ve kadınlar katıldı. Programda konuşun Başkan Vekili Öztürk, kadına yönelik şiddetin insanlığa ihanet olduğunu söyledi. 


İpekyolu Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Berivan Kültür ve Sanat Merkezi'nde kutlama programı düzenlendi. Yoğun bir katılımın olduğu programda, konuşan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, kadına karşı yapılan şiddetin her türlüsünü kınayarak, kadına yönelik şiddetin insanlığa ihanet olduğunu söyledi. 

Açtıkları kurslarda 9 bin kadının faydalandığını anlatan Başkan Vekili Öztürk, "Kadın hayatın kaynağıdır, merkezidir, şefkatin, merhametin, nezaketin sembolüdür. Bir toplumda ne kadar çok kadın varsa o toplum o kadar ileridir, medenidir, üretkendir. Belediyemiz bünyesindeki mesleki kurs ve faaliyetlerden 9 bin kadınımız faydalandı. Kadınların toplum hayatında ve iş yaşamındaki yerini artırmak için tüm imkanlar seferber ediliyor." dedi. Katılımcılara hediyelerinin takdiminin ardından, müzik dinletisi ile eğlenen kadınlar, kendilerine ait bu özel günün tadını çıkardı. İpekyolu Belediyesi, bu çerçevede ilçe merkezinde kurduğu 3 stantta kadınlara 10 bin karanfil dağıtıldı. 


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS