Parkomat uygulaması, Van trafiğini rahatlattı

Parkomat uygulaması, Van trafiğini rahatlattı

VAN Büyükşehir Belediyesi'nin, kent trafiğini rahatlatmak için 5 ay önce  başlattığı parkomat uygulaması, kentteki trafiğe rahatlatırken, daha önce sıkıntı çeken esnaf da bu uygulamadan memnun kaldı.

VAN,(DHA)-VAN Büyükşehir Belediyesi'nin, kent trafiğini rahatlatmak için 5 ay önce  başlattığı parkomat uygulaması, kentteki trafiğe rahatlatırken, daha önce sıkıntı çeken esnaf da bu uygulamadan memnun kaldı.


Van Büyükşehir Belediyesinin, kentteki trafik yoğunluğunun önüne geçmek için 5 ay önce başlattığı parkomat uygulaması, en çok esnafı memnun etti. Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Aydemir, kendisine bağlı 19 oda ve yaklaşık olarak 20 bin esnaf olduğunu belirtti.


Aydemir, daha önce ciddi sıkıntılar yaşayan esnafların şu an bu çok memnun olduklarını belirterek," Özellikle Cumhuriyet ve Maraş Cadde’lerinde esnafımız daha önce çok ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Çift sıra park eden ve o caddeleri açık oto pazarı gibi kullananlar yüzünden esnaf iş yapamaz hale gelmişti. Uygulama sayesinde bunların önüne geçildi. Ben uygulamada emeği geçen Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum" dedi.


Van Otomobilciler Derneği Başkanı İsmet İnan ise,  galericiler esnafının parkomat uygulamasından son derece memnun olduklarını söyledi.

Cumhuriyet Caddesi’nde Pastane işleten Baran Özgüner de uygulama ile ilgili memnuniyetini şöyle dile getirdi:


“Uygulama gayet güzel.  Müşterilerimiz park yeri bulamadıklarından dolayı bizleri tercih edemiyorlardı. Fakat parkomat uygulamasından sonra caddelerimiz biraz daha ferahladı. Müşterilerimiz araçlarını 5-10 dakikalığına bırakıp alışverişlerini yapabiliyorlar. Ayrıca caddemiz adeta galericiler çarşısı olmuştu. Adamlar araçlarının üzerine satılık yazıp dükkanlarımızın önüne gelişi güzel park ediyorlardı ve bazen günlerce gelip almıyorlardı. Onun için parkomat uygulaması çok yerinde bir uygulamadır. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz."

FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS