Tuğgeneral Özfidan'dan Müdür Ekici'ye komando hediyesi

Tuğgeneral Özfidan'dan Müdür Ekici'ye komando hediyesi

VAN İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Türk Polis Teşkilatının 173'üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici'yi ziyaret ederek, komando beresi, bıçağı ve komando kursu mezuniyet belgesi hediye etti.

VAN,(DHA)-VAN İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Türk Polis Teşkilatının 173'üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici'yi ziyaret ederek, komando beresi, bıçağı ve komando kursu mezuniyet belgesi hediye etti.


Türk Polis Teşkilatının 173'üncü kuruluş yıldönümü etkinlileri sürerken, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Özfidan ve emrindeki komutanlar, Van Emniyet Müdürünü ziyaret etti.Tuğgeneral Özfidan, beraberindeki heyetle günün anlamına binaen çiçek takdim ettikten sonra vatani görevini jandarma komando olarak yapan İl Emniyet Müdürü Ekici'ye komando beresi, bıçağı ve komando kursu mezuniyet belgesi hediye etti.

Tuğgeneral Özfidan, "Kahraman Türk Polis Teşkilatı, 173 yıldır milletimizin emrinde görev yapmaktadır. Biliyoruz ki siz de bir zamanlar jandarma komando olarak teşkilatımız bünyesinde görev yaptınız. O geçmiş günlerin hatırasına binaen jandarma komandonun bu objelerini size takdim etmek istiyorum. Kardeş ve paydaş kurum olan jandarma teşkilatı olarak 173. yılınızı kutluyorum" dedi.


Yapılan ziyaret ve sürprizler karşısında oldukça duygulanan  İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ise, Polis Haftası kapsamında en güzel hediyenin askerlik anılarının tekrar canlanması olduğunu belirtti. Jandarma ve polisin iki kardeş kurum olduğunu ifade eden Ekici, "Bizim tek amacımız; vatanın bölünmez bütünlüğü ve vatandaşımızın huzurudur. Bu görevi yürütürken uyum içinde, birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz. Vatani görevimi tamamladıktan sonra aldığım bu özel hediyeler benim en güzel anılarım arasında yer alacaktır"diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS