Van Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuk şenliği yapıldı

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuk şenliği yapıldı

VAN Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez 'Çocuk Şenliği' düzenlendi.

Arif KARAKAŞ/VAN,(DHA) - VAN Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez 'Çocuk Şenliği' düzenlendi. Renkli görüntülere sahne olan şenliğe binlerce çocuk katıldı. 


Van Kalesinde düzenlenen programa Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Salih Allahverdi ve Ülker Cem Kaplan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile sporcular ve vatandaşlar katıldı.


İlki düzenlenen 'Çocuk Şenliği' Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zorluoğlu'nun katılımıyla Kurtuluş Parkındaki bisiklet turu ile start aldı, Van Kalesine kadar devam etti.


Vali Murat Zorluoğlu, sağlıklı bir toplum ve sağlıklı nesiller oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, "Van Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve diğer kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde bugün çocuklarımız ve gençlerimiz için güzel bir program tertipledik. Çok çeşitli oyunlar, sportif faaliyetler ve etkinliklerin olacağı bu faaliyetlere start verirken, bir diğer kampanya ile birleştirdik. O da 'Koşabiliyorsan Koş' kampanyamızdır. Toplumumuzu spora teşvik etmek maksadıyla Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen önemli bir kampanya bugün bir vesile onu da afişe etmek istedik. İnsanın geçmişinde ne kadar az keşke varsa o kadar mutlu oluyor. Vaktimiz, sıhhatimiz ve imkanımız varken yapabileceklerimizi yapmalıyız. Bunlardan biri de spor yapmak koşmak yürümektir. Dolayısıyla bizler buradan bütün vatandaşlarımıza gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna, koşabiliyorken koşmalarını, yürüyebiliyorken yürümelerini tavsiye ediyoruz. Bir taraftan geleneksel oyunlarımız, bir taraftan çeşitli spor faaliyetleri dallarında 3 binin üzerinde çocuğumuz gencimiz burada. Çok özel bir gün yaşadılar ve bize de yaşattılar." dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS