Van Büyükşehir Belediyesi'nden bahar temizliği

Van Büyükşehir Belediyesi'nden bahar temizliği

VAN Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınması ile birlikte kent genelinde bahar temizliğine başladı.

VAN, (DHA)-VAN Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınması ile birlikte kent genelinde bahar temizliğine başladı.


Büyükşehir Belediyesi kış aylarının sona ermesiyle beraber kent genelinde temizlik seferberliği başlattı. Kentin cadde ve sokaklarında dip bucak temizlik yapan ekipler,yaya yolu, orta refüj, korkuluk, bordur ve çiçekliklerin temizliklerini yaparak, boyalarını yeniledi. Ana arterler başta olmak üzere kent genelinde başlatılan temizlik, bakım ve onarım çalışmalarının 10 gün içinde tamamlanması hedefleniyor. 

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri bakım, onarım ve boyama çalışmaları yaparken,Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı Temizlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri ise Cumhuriyet, Maraş, Sıhke ve İskele caddeleri başta olmak üzere 30 ana arter ve ara sokta yıkam çalışmasında bulundu. 

Temizlik Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler ayrıca yıkama çalışmaları öncesinde caddelerde birikmiş toz toprak ve benzeri malzemeleri vakumlu yol süpürge araçlarıyla temizledi. 7 gün 24 saat mesai gözetmeksizin çalışan ekipler, vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri de dikkate alarak çalışmalarına yön veriyor. 


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS