Van Gölü manzaralı Erek Parkı açıldı

Van Gölü manzaralı Erek Parkı açıldı

VAN'ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından Kevenli Mahallesi'nde 8 bin metrekare üzerine park yapıldı.

Orhan AŞAN/VAN,(DHA)-VAN'ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından Kevenli Mahallesi'nde 8 bin metrekare üzerine park yapıldı. Spor aletleri, oyun grupları, salıncaklar, çok amaçlı saha, bisiklet ve koşu yolu ile kamelyaların yer aldığı parkın açılışı İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk tarafından yapıldı. 
   
Kevenli Mahallesi'nde 8 bin metre kare üzerine kurulan ve içerisinde spor aletleri, oyun grupları, salıncaklar, çok amaçlı saha, bisiklet ve koşu yolu ile kamelyaların yer aldığı Erek Parkı'nın açılışı yapıldı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği parkın açılışına, Ak Parti Van Millevekili Abdulahat Arvas, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, STK başkanları ve muhtarlar katıldı. 

Açılışta konuşan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, 2 yıldır hiçbir mahalle ayrımı gözetmeksizin 50 mahallenin tümünde belediye çalışmaları yaptıklarını söyleyerek, "Göreve geldiğimizde birçok mahallemiz asfaltla ve kaldırım ile tanışmamıştı. Yıllardın çamurun içinde olan mahallelerimiz vardı. Biz buralarda büyük çalışmalar yaparak, yolların tamamını yeniledik. Hem asfalt hem de kaldırım yaptık. 2017 yılında 180 kilometre, 2018 yılında ise şuana kadan 120 kilometre sıcak asfalt çalışması yaptık. Sorumluluk alanımızda binden fazla sokak var. Çok geniş bir alanımız var. Çok şükür bunların hepsi 2 yılda yapıldı. Biz 50 mahallemizin hiçbirini birbirinden ayırmadık ve İpekyolu Belediyesinin hizmetlerini götürdük. Yol, asfalt, kilit taşı, park olarak götürdük. Bunları hep beraber başardık." dedi.
Yapılan konuşmanın ardından 8 bin metrekare üzerine kurulan parkın açılış kurdelesi kesildi. Vatandaşların çocuklarıyla katıldığı açılışta, çocuklar yeni açılan parkta doyasıya eğlendi. 

FOTOĞRAFLI
 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS