Van Valisi, yangında iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret etti

Van Valisi, yangında iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret etti

VAN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu,kent merkezinde 2 gün önce çıkan yangında, iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Arif KARAKAŞ/VAN,(DHA) - VAN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu,kent merkezinde 2 gün önce çıkan yangında, iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zorluoğlu beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ile birlikte,Van kent merkezindeki Beşyol Rus pazarında  2 gün önce çıkan yangında 10 işyerinin hasar gördüğü, 20'ye yakın dükkanın içindeki eşyaların de kullanılamaz hale geldiği  rus pazarındaki esnafları ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Pazarda incelemelerde bulunan Vali Zorluoğlu, devlet, hükümet ve belediye olarak esnafın yanında olduklarını belirterek, " Çıkan yangından sonra esnafımıza destek vermek amacıyla buraya geldik. Buradaki esnafımız küçük esnaftır. Buradaki esnafın üç eşyası bile yansa, onun için büyük bir yıkımdır. Ama, devletimiz güçlü bir devlettir. Her zaman vatandaşının yanındadır. Bu afette zarar gören vatandaşlarımıza gereken desteği sağlayacağız. Bu konuda rahat olun. Gerekli çalışmalar en kısa sürede başlayacak ve  zararlar tazmin edilerek kimse mağdur edilmeyecek. Bu pazar kente gelenlerin sıkça ziyaret ettiği çok kalabalık bir alan. Burada artık bir düzenleme yapmanın zamanı geldi. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak buranın sorunlarını en kısa zamanda gidermek için çalışmalara başlayacağız. Proje hazırlayacağız. Siz esnaflarda bize destek olursanız buranın çok güzel yolları kaldırımları olur. Bu kirli görüntüden hem biz, hem de Van kurtulmuş olur" dedi. 

Yangının  2 gün önce gece saatlerinde elektrik kontağından çıktığını belirten esnaf Yavuz Bilirer ise,  "İş yerlerimiz tamamen yandı. Zararımız çok. Sağ olsun bugün sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu bizi ziyaret etti. Bize gereken yardımların yapılacağını söyledi. Onun gelişi bizi çok mutlu etti. Yalnız olmadığımızı gördük. Allah ondan razı olsun"

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS