Van'da modern taksi durakları yapılıyor

Van'da modern taksi durakları yapılıyor

VAN Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan taksi duraklarını yenilenip modern hale getirmek için çalışma başlattı.

VAN,(DHA)-VAN Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan taksi duraklarını yenilenip modern hale getirmek için çalışma başlattı.Oturma alanı, çay ocağı, lavabo ve WC gibi bölümlerin yer aldığı yeni duraklar, en çok takcisi esnafını sevindirdi.


Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, kent merkezinde görüntü kirliliğine neden olan taksi durakları kaldırılarak yerine daha kullanışlı ve estetik duraklar yapmak için çalışma başlattı. Kent merkezindeki 10 taksi durağı, baştan aşağı yenilenirken, duraklarda  oturma alanı, çay ocağı, lavabo ile WC gibi bölümler de yer alıyor. Kent estetiğine uygun olarak inşa edilen duraklarla hem görüntü kirliliğinin önüne geçilecek, hem de taksici esnafının rahat bir ortamda vatandaşa hizmet sunması hedefleniyor. Ferit Melen Havalimanında yapımı tamamlanan ilk taksi durağı esnafın kullanımına sunuldu.

Esnaf Kadir Durur,  yapılan yeni durakların kentin görsel imajı açısından çok daha modern olduğunu söyledi. Durur, “Taksi durakları çok güzel ve harika oldu. Şehirdeki tüm duraklarında bu şekilde yapılması kentte de ayrı bir güzellik katacaktır. Eski duraklarımız plastikti, pislik içindeydi. Kışın soğuk,  yazın ise sıcaktan içinde durulmuyordu. Şimdiki durağımız çok şık ve modern Allah yapanlardan razı olsun."dedi


Taksici esnafı Ali Ünal ise “ Allah yapanlardan ve emeği geçenlerden razı olsun. Çektiğimiz sıkıntılardan artık kurtulacağız. Eski duraklarımız çok kötüydü. Şimdiki duraklarımız çok daha  güzel. Allah herkese böyle bir ekmek teknesi nasip etsin."diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS