Van'da seçim güvenliği toplantısı

Van'da seçim güvenliği toplantısı

VAN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27.

Behçet DALMAZ/VAN,(DHA)-VAN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilleri Genel seçiminin huzur ve güven içerisinde gerçekleşmesi için gerekli her türlü tedbirlerin alınacağını söyledi.


Valilik Ali Haydar Paşa salonunda düzenlenen toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar ve kamu bürokrasisi yetkilileri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Zorluoğlu,Valilik olarak seçimin güven içinde geçmesi ve vatandaşların özgür iradeleriyle oylarını kullanabilmelerini sağlamakla görevli olduklarını söyledi. Bu konuda gerekli her türlü  tedbirlerin alınacağını belirten Vali Zorluoğlu, alınan seçim kararlarının ülkeye ve millete hayırlı olmasını temenni etti. Zorluoğlu, seçim süreçlerinde vali ve ilçe kaymakamlarının da önemli görevler ihtiva ettiğini belirterek şöyle konuştu:

"24 Haziran'da yapılacak seçimin huzur ve güven içerisinde gerçekleşmesinde, mülki idare amirlerinin ve güvenlik birimlerinin çok önemli sorumlulukları bulunuyor. İnşallah 24 Haziran akşamı, sorunsuz şekilde neticelendirinceye kadar, söz konusu seçimlerle ilgili olarak yoğun bir tempoda birlikte çalışacağız. Bu süreçte, başta içişleri bakanlığımızın, ilgili bakanlıkların ve hükümetimizin düzenleyici işlemleri, öte yandan YSK tarafından yayınlanacak kararlar bize yol gösterecek.Tüm Türkiye'de ve gümrük kapılarımızda olduğu gibi, ilimizde de seçmenlerin özgür iradelerini, diledikleri şekilde ve baskı altına alınmadan sandığa yansıtabilmeleri öncelikli amacımızdır. Bu kapsamda, çalışmalarımızı koordinasyon içerisinde yürütecek, seçimin objektifliğine ve güvenliğine gölge düşmeyecek şekilde tedbirlerimizi alacağız. Seçim öncesinde, sırasında ve oylar güvenli şekilde ilçe seçim kurullarına teslim edilinceye kadar da aynı duyarlılık ve dikkati sergileyeceğiz." 


Toplantı sonunda, polis ve jandarma bölgelerinde alınacak güvenlik tedbirleri, seçim takvimi, seçim kanununda yapılacak değişiklilikler, seçim sürecinde güvenlik birimlerince yürütülecek çalışmalar  Vali Zorluoğlu ve katılımcılarla paylaşıldı.

FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS