VASKİ'de 'Sıfır Atık Projesi' hayata geçiyor

VASKİ'de 'Sıfır Atık Projesi' hayata geçiyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan Sıfır Atık Projesi'ne gün geçtikçe destek artıyor.

Arif KARAKAŞ/VAN,(DHA)- CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan Sıfır Atık Projesi'ne gün geçtikçe destek artıyor. Türkiye genelinde başlatılan projeye bir destek de Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) den geldi.


İsrafın önlenmesi, atığın azaltılması ve atıkların dönüştürülmesini kapsayan 'Sıfır Atık Projesi' Van Su Kanalizasyon İdaresi'nde (VASKİ) hayata geçiyor. Hayata geçirilecek proje ile atıkların ayrıştırılarak, belirlenen geri dönüşüm depolarına aktarılması planlanıyor. 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında VASKİ Merkez Binası ve tüm ilçelerdeki şubelerde Geçici Atık Depolama alanı oluşturulduğu, ortak alanlara, renk skalasına göre atık toplama kutularının barıkılacağı belirtildi. Odalarda bulunan tüm çöp kutuları da kaldırılarak, geri dönüşümün etkili olması için çalışma başlatılacak. 


VASKİ, 'Sıfır Atık Projesi' ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.  Bilgilendirme toplantısına VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve Daire Başkanları katıldı. Genel Müdür Tekataş, projeye büyük önem verdiklerini, projenin hayata geçmesi için gerekli altyapının hazırlanarak, çevreye zararı en aza indirmek için kurumsal bir seferberlik başlatılacağını belirterek, "Yaşadığımız dünyayı malesef bilinçsizce kirletiyoruz. Gelecek nesillere örnek ve temiz bir çevre bırakmak en büyük yatırımımız olacaktır. Bu uygulama ile merkez ve diğer ilçelerde VASKİ örnek bir uygulamaya imza atmış olacaktır. Herkesin bu duyarlılığı göstermesini bekliyoruz" dedi.
Projenin uygulanmasında tüm daire başkanları, şube müdürleri ve çalışanların azami destek vermesi istenirken, Sıfır Atık Projesi yönetimi tarafından, VASKİ çalışanlarına daha sonra detaylı bir sunum yapılarak, projenin kapsamının genişletilmesi hedefleniyor.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS