Adnan Menderes Mahallesi, çevre düzenlemesi ile güzelleşiyor

Adnan Menderes Mahallesi, çevre düzenlemesi ile güzelleşiyor

YALOVA’nın hızla büyüyen ve modern görüntüsüyle dikkat çeken Adnan Menderes Mahallesi, peyzaj ve çevre düzenlemesiyle daha da güzelleşti.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’nın hızla büyüyen ve modern görüntüsüyle dikkat çeken Adnan Menderes Mahallesi, peyzaj ve çevre düzenlemesiyle daha da güzelleşti.

Yalova Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar sonuncunda farklı bir çehreye kavuşan Adnan Menderes Mahallesi’nde Hisar Sokak ve dere kenarında, peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor. Çalışmaların bitimiyle birlikte kameriyeler, oturma ve dinlenme alanları, mahalle sakinlerinin kullanması amacıyla spor aletleri ve çocuk oyun grupları bu alana konulacak.

Belediye Başkanı Vefa Salman, Adnan Menderes Mahallesi'nin kenitin en modern mahallelerinden birisi olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

"Bu mahallemizde yapmış olduğumuz çalışmalar, mahallenin konumu ve sıfırdan yapılaşmasından dolayı farklı bir konsepte sahip. Yıllardır ıslah bekleyen Safran Deresi'ni ıslah ederek bu bölgeyi modern bir görünüme kavuşturduk. Islah çalışmaları sonrası ekiplerimiz bu bölgenin düzenlemesini yaparak bu alanda yollarını, parklarını, oyun ve spor alanlarını da oluşturarak buradaki sosyal tesislerin eksikliğini de gidermiş olacak."

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS