“Aksa’nın ritimleri” 3’üncü yılında da coşturacak

“Aksa’nın ritimleri” 3’üncü yılında da coşturacak

YALOVA’da “Aksa ile Gelişim Atölyesi” etkinlikleri kapsamında 3 yıldır çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Aksa Akrilik, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz’i Yalovalı çocuklarla buluşturdu.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da “Aksa ile Gelişim Atölyesi” etkinlikleri kapsamında 3 yıldır çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Aksa Akrilik, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz’i Yalovalı çocuklarla buluşturdu. 75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan 80 çocuk, Okay Temiz’le ilk dersi yapmanın mutluluğunu yaşadı.


Dünyanın en büyük, Türkiye’nin tek akrilik elyaf üreticisi Akra Akrilik, eğitime ve sanata tam destek vermeye devam ediyor. Faaliyet gösterdiği Yalova’daki çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen Aksa, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da müziğin gücüne inanarak, dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı Okay Temiz’i çocuklarla buluşturdu. Klasik caz ritimlerini geleneksel Türk ritimleriyle buluşturan ve en basit ritimleri bile çarpıcı bir anlatıma dönüştürme konusunda usta olan Okay Temiz, Yalovalı çocuklarla ilk dersini yaptı. Müzik ve rehber öğretmenlerin desteğiyle seçilen, 75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan 80 çocuk, “Okay Temiz ile Ritim Atölyesi” eğitimlerine başladı. Çocuklar ilk gün, Okay Temiz’in eğitimde faydalandığı darbuka, marakas, def, ritim çubuğu, agogo bell ve erbane gibi müzik aletlerini tanımaya çalışarak, ritim tutma konusunda denemelerde bulundu. 11-13 yaş arasında, toplamda 80 öğrenci yaklaşık 2,5 ay boyunca ritim tutmayı öğrenecek. Sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleriyle çocukların hayatına dokunan Aksa Akrilik, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle yürüttüğü bu eğitimlerin sonunda müzik aletlerini okula hediye edecek.


“ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ ÖNEMSİYORUZ”


Aksa Akrilik Genel Müdürü Cengiz Taş, çocukları müzikle daha yakından tanıştırmak ve enerjilerini yaratıcı bir alanda kullanmalarına katkı sağlamak amacıyla yola çıktıklarını belirterek, şunları söyledi:


“Aksa olarak faaliyet gösterdiğimiz bölgedeki halkı eksene alan ve parçası olduğumuz toplumun sürdürülebilir kalkınmasına öncülük edecek projelere önem veriyoruz. ‘Okay Temiz ile Ritim Atölyesi’ eğitimleri de bu projelerimizden. Çocuklarımızın geleceğini önemsiyoruz. Onların gelişimini destekleyecek her türlü çalışmayı büyük bir istek ve mutlulukla hayata geçiriyoruz. Bu yılki eğitimlerimizin de çok faydalı geçeceğinden hiç şüphem yok. Çocuklarımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz. Projeye desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim."FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS