Aşık Veysel, Çiftlikköy’de anıldı

Aşık Veysel, Çiftlikköy’de anıldı

YALOVA’da Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin büyük halk ozanı Aşık Veysel’in vefatının 45.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin büyük halk ozanı Aşık Veysel’in vefatının 45. yıldönümü nedeniyle hazırladığı etkinlik, Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.


Etkinliğe Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İlçe Jandarma Müdürü Erkan Sağındık, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir ve ilçe protokolünün yanı sıra çok sayıda izleyici katıldı.


Aşık Veysel’in hayatının anlatıldığı etkinlikte, ünlü şairin şiirlerinden ve türkülerinden bazıları da söylendi. Öğrencilerin hazırladığı oratoryo da izleyicilerden ilgi gördü. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Aşıklar geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel’in vefatının 45. yıldönümünü nedeniyle Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen anlamlı etkinliğe katıldık. Dünyayı gönülle gören büyük ozan Aşık Veysel’i bir kez daha rahmetle anıyoruz” diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS