Başkan Salman’a teşekkür plaketi

Başkan Salman’a teşekkür plaketi

YALOVA’da yaz aylarında düzenlenen etkinliklere öncülük eden dernekler arasında yer alan Yalova Kuzey Kafkas, Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG),  Yalova Folklor Eğitim Merkezi (YAFEM) ve Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) başkanları, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da yaz aylarında düzenlenen etkinliklere öncülük eden dernekler arasında yer alan Yalova Kuzey Kafkas, Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG),  Yalova Folklor Eğitim Merkezi (YAFEM) ve Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) başkanları, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.


Başkan Salman’ı makamında ziyaret eden dernek başkanları Mehmet Aydemir, Selim Sanır, Özer Koyuncu ve Lütfü Özgür 2018 yılında yapılacak olan festivaller hakkında protokol imzalayarak desteklerinden dolayı Başkan Salman’a plaket takdim ettiler.


“İLİMİZE RENK KATTINIZ”


Uzun yıllardır düzenlenen etkinliklere öncülük eden ve Yalovalı vatandaşların farklı kültürlerle buluşmasını sağlayan derneklere teşekkür eden Başkan Salman, “Dernekçilik zor ve bir o kadar da özveri isteyen bir iştir. Sizler bunu Yalova’da uzun yıllardır yaparak bizlere ve Yalovalı vatandaşlara gösterdiniz. Yapmış olduğunuz kültürel etkinliklerle yaz aylarında ilimize renk kattınız. Yurt dışından gelen ekiplerle hem farklı kültürlerin bir arada buluşmasını hem de esnafımızın ekonomisine bir nebze de olsa destek verdiniz. Bizler de Yalova Belediyesi olarak elimizden gelen destekleri imkanlar ölçüsünde verdik ve vermeye devam edeceğiz” dedi.


SADECE BELEDİYE DESTEK VERİYOR


Dernek başkanları adına söz alan Yalova Kuzey Kafkas Derneği Başkanı Mehmet Aydemir, “Belediye başkanımız seçildiği günden bugüne kadar bizlere vermiş olduğu sözlerin hepsini yerine getirdi. Kendisine bu konuda teşekkürlerimizi dernek başkanları adına iletmek isterim. Ayrıca benim kişisel görüşüm olarak sayın başkanın ‘ben bunu yapabilirim’ demesi bizlere yapacağımız festivallerde öncü olmakta ve biz de tedbirlerimizi ona göre almaktayız. Yapmış olduğumuz bu festivallerde sadece Yalova Belediyesi’nin maddi ve manevi destek olduğunu da belirtmek isterim. Bu yükü sadece belediyenin üstlenmemesi gerekir. Çünkü bizler Yalova’nın festivallerle kültürel anlamda tanıtımına katkı sağlıyoruz” dedi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS