Başkan Salman:Küçük yaşta bilinçlenecekler

Başkan Salman:Küçük yaşta bilinçlenecekler

YALOVA Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan eğitim protokolünün ardından öğrencilere yönelik trafik eğitimleri başladı.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan eğitim protokolünün ardından öğrencilere yönelik trafik eğitimleri başladı.


Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Trafik Eğitim Parkı’nı ziyaret ederek ilk eğitim gününde öğrencilerle bir araya geldi. Yalova Belediyesi tarafından Adnan Menderes Mahallesi’nde bin 200 metrekare alan üzerine inşa edilen ‘Trafik Eğitim Parkı’nın konukları 19 Temmuz İlkokulu’nun öğrencileri oldu. Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü eğitmenleri ve Trafik Şube Müdürlüğü personelleri tarafından öğrencilere uygulamalı olarak verilen eğitimlerde araçların ve yayaların uyması gereken kurallar öğretildi.


Uygulamalı olarak eğitim görülen Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilerle buluşan Başkan Salman, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Emniyet Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz protokolle; ilimizde eğitim ve öğretim gören 4. sınıf öğrencileri ile anasınıfına giden 5 yaş çocuklarımız Mart ve Nisan ayı içerisinde eğitimlerini bu alanda alacaklar. Alacakları uygulamalı eğitimle birlikte çocuklarımız, küçük yaştan itibaren trafik konusunda kuralları ve yapılması gerekenleri öğrenmiş hale gelecekler. Bu da onları trafik konusunda ileriki yaşlarında daha bilinçli hale getirecek” dedi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS