Çiftlikköy’de 57 kursiyere sertifika

Çiftlikköy’de 57 kursiyere sertifika

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliğinin Yalova Çiftlikköy’deki kısmını tamamlayan 57 kursiyerin sertifika törenine katılan Başkan Silpagar, “İnsan hayatında hiçbir şey için geç değil, herkes her şeyi öğrenebilir” diyerek yeni okuryazarları tebrik etti.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliğinin Yalova Çiftlikköy’deki kısmını tamamlayan 57 kursiyerin sertifika törenine katılan Başkan Silpagar, “İnsan hayatında hiçbir şey için geç değil, herkes her şeyi öğrenebilir” diyerek yeni okuryazarları tebrik etti.


Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Çiftlikköy’de açılan okuma-yazma kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerler için düzenlenen belge törenine katıldı. Törende 80 saatlik yoğunlaştırılmış eğitimi başarıyla tamamlayan 57 kursiyere sertifikaları takdim edildi. Törene Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yayla, Kaymakam Adayı Celal Nuri Kofoğlu’nun yanı sıra kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.


HEDEF ÇİFTLİKKÖY’DE HERKESİ OKURYAZAR YAPMAK


İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir'in açılış konuşmasını yaptığı törende konuşan Kaymakam Cengiz Karabulut, bu anlamlı ve önemli etkinlikte hedefin Çiftlikköy genelinde okuma yazma bilmeyen herkesi okuryazar yapmak olduğunu belirtti. Kursiyerler adına konuşan Rukiye Üzüm de emeği geçen herkese teşekkür etti.


“ÖĞRENMEK İÇİN HİÇBİR ZAMAN GEÇ DEĞİL”


Başkan Silpagar da yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Saygıdeğer eşleri, hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen okuma yazma seferberliğini başarıyla bitirdiniz. Elhamdülillah artık toplumumuza bir adım daha fazla katkıda bulunacağız. Çocuklarımızla beraber, torunlarımızla beraber daha fazla çalışacağız. İnsan hayatında her şey oluyor ama hiçbir şey için geç olmuyor. Herkes her şeyi öğrenebilir ama biraz emek. O emeği de gösterdiniz, Allah gönüllerinize göre versin, nice başarılar nasip etsin” diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS