“Gelecek STEM ile güçlü gelecek”

“Gelecek STEM ile güçlü gelecek”

YALOVA İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Kardelen Ortaokulu STEM Atölyesi’ni ziyaret etti.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Kardelen Ortaokulu STEM Atölyesi’ni ziyaret etti.


Ziyarette Kardelen Ortaokulu Robot Kulübü hedeflerinin; algoritmayı çocuklarla tanıştırmak, bu alana ilgili ve yetenekli çocukları erken yaşta keşfetmek, öğrencilerin boş zamanlarını daha verimli kullanabilmeleri için rehberlik etmek, mühendislik becerileri kazandırmak, öğrencilerin 21. yüzyılın beklediği becerilere sahip olmaları gerektiğini söyleyen öğrenciler, Müdür Tosun’a 3D yazıcıdan yazdıkları logolu isimliği hediye ettiler.


İnceleme çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Müdür Tosun, “STEM, dijital çağımızın ihtiyaçlarının karşılamak için 21. yy becerileriyle donatılmış bireyler yetiştiren okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm seviyeleri kapsayan bir eğitim yaklaşımıdır. Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerinin birbiriyle entegrasyonunu hedefleyen STEM, ülke olarak atılım gerçekleştirerek inovasyon ve bilişim alanlarında liderlik edebilecek yetkin bireylerin yetişmesi için büyük kazanımlar sağlayacaktır” dedi.


“EĞİTİMDE HAYAL ÖNEMLİDİR”


Dünya düzeyindeki eğitimlerin üretime dayalı bir şekilde ilerlediğini belirten Tosun, “STEM olmadan bir eğitimden bahsetmek mümkün değil artık. Biz çocuklarımızın düşünen, hayal eden ve üreten bir eğitim almasını sağlamak istiyoruz. Eğitimde hayal önemlidir. Eğer öğrenci hayal ediyorsa geleceği vardır” dedi.


Müdür Tosun, “Dijitalleşen dünyada gelişmiş ülkelerin sömürüsünde kalmamak için tüketici bireylerden çok üretici bireylere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, insanların hayatını kolaylaştıracak teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, öğrencilerimizi hayata hazırlayan, öğrendiklerini gerçek hayatta uygulayabilen nesilleri yetiştirecek yaklaşımları benimsemekteyiz. Eğitim-öğretim programlarımızı dünyaya entegre ederek, milli ahlakımızı ve kadim medeniyetimizi unutmadan evrensel değerlerle harmanlanmalıdır. Öğrencilerimizin kötü alışkanlıklara bulaşmaması, cep telefonu ve bilgisayarlarla gereksiz yere uğraşmamaları ve sağlıklarının bozulmaması için, onların bilgilerini, enerjilerini, çalışmalarını bu alanlara kanalize etmemiz gerekiyor. Burada da bunun güzel bir örneğinin gerçekleştirilmiş olduğunu gördük. Başta öğretmenimiz olmak üzere öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS