Gözdereliler de ödüle layık görüldü

Gözdereliler de ödüle layık görüldü

YALOVA Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Kadın Girişimciler Kurulu, kentte özveriyle ve fedakârca alanında çalışma yürüten, Yalova’nın ‘ilk’ ve ‘en iyisi’ olan kadınları ödüllendirdi.

YALOVA, (DHA)- YALOVA Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Kadın Girişimciler Kurulu, kentte özveriyle ve fedakârca alanında çalışma yürüten, Yalova’nın ‘ilk’ ve ‘en iyisi’ olan kadınları ödüllendirdi. Yalova Hayat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Süheyla Gözdereliler de gecede ödüle layık görüldü.


YTSO Kadın Girişimciler Kurulu, Yalova’da alanında ilkleri yaşatan lider kadınları ödüllendirdi. Uygulama Oteli’nde düzenlenen ve Kadın Girişimciler Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen yemekli geceye YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, YTSO Meclis Başkanı Cemil Demiryürek, İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Karakoyun, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güler Bilen Alkan, kadın girişimciler kurulu üyeleri ile ödül almaya hak kazanan kadınlar katıldı.


Gecede bir konuşma yapan Karakoyun, “Biz Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamıyoruz sadece o günü anıyoruz. İşinde önder insanlarla beraber bu akşam Yalova’nın ilklerini buluşmaya çalıştık. Onlarla beraber yemek yiyip onlara ödül vermek istedik. Bu bizim için çok önemli. Yalova’nın alanında ilk olan kadınları bir arada. Bu akşam burada olmamızın bir amacı var. Yalova’da bayanları yükseklerde görmekten çok mutluyuz” dedi.


İŞTE ÖDÜL ALAN ÖNDER KADINLAR


Yemeğin ardından önder kadınlara ödülleri takdim edildi. Gecede Yalova’nın ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner’e ödülünü İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Karakoyun takdim etti. Gecede Yalova’nın ilk kadın muhtarı Nedime Er’e ödülünü YTSO Başkanı Tahsin Becan takdim etti. Gecede Yalova’nın ilk kadın gazete sahibi Yalova Hayat Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Süheyla Gözdereliler’e ödülünü YTSO Meclis Başkanı Cemil Demiryürek takdim etti. Törende YTSO yönetiminde ilk kadın Meclis Başkan Yardımcısı ve ilk kadın TOBB Kadın Delegesi olmasından dolayı Rezan Dikici’ye ödülünü kurul üyesi Emine Yüksekol takdim etti. Gecede Yalova’nın ilk kadın kooperatif başkanı olması nedeniyle Neşe Yılmam’a da ödül verildi. Yılmam’a ödülünü Yalova Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Hatice Evcin takdim etti. Gecede YTSO Meclis yönetimine giren ilk kadın üyelerden ve ilk kadın lastik bayii olması nedeniyle Oya Akbulut da ödüle layık görüldü. Akbulut’a ödülünü Karakoyun takdim etti. Geceye sonradan katılan Yalova’nın ilk kadın rektörü olması nedeniyle Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güler Bilen Alkan’a da plaket takdim edildi. Prof. Dr. Alkan, “Böyle bir ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum” dedi.


Başkan Karakoyun, simitçilik gibi zor bir sektörde çalışarak örnek bir girişimcilik örneği sergilemesi nedeniyle kadın simitçi Feride Doğru’nun da ödüle layık görüldüğünü dile getirdi. Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’ı da ödüle layık gördüklerini söyleyen Karakoyun, “Sayın Valimiz de yoğun programından dolayı programımıza katılamadı. Kendisi Yalova’mızın 2. kadın valisi ancak valilik görevine ilk defa Yalova’da başladığı için ve Türkiye’nin en genç valisi olduğu için kendilerini ödüle layık gördük. Kendisine ödülünü takdim edeceğiz” dedi.


Ödül takdiminin ardından YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan da bir konuşma yaptı. Becan, “İnşallah en kötü gününüz böyle olsun. Baktığımız zaman buradaki arkadaşlarımızın her biri kendi alanında çok çok başarılılar. Kadın muhtarımız hala dimdik ayakta ve çalışıyor. Kendisini takdir ediyoruz. Süheyla Hanım da ‘ben kadınım’ dedi. Ben buna katılmıyorum. Süheyla Hanım hem evinin kadını hem de erkeği. Tuttuğunu koparan birisi. Yalova’ya sonradan geldi ama bulunduğu sektöre çok daha önce başlayan arkadaşları on kere katladı. Hem baskı kalitesiyle hem de haberciliğiyle farkını ve kalitesini ortaya koydu. Başarılarının devamını diliyorum. Bu çalışmalar bizim de önümüzü açıyor. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Bu her zaman böyledir. Başarı bir ekip işi. Bu başarıları hep beraber yakalıyorsunuz. Ben sizleri tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.


Başkan Tahsin Becan, Yalova’nın gelişmesine ve kadın girişimciliğin artmasına yönelik yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı Başkan Zuhal Karakoyun’a plaket takdim etti. Gece, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.FOTOĞRAFLI


 


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS