Kaçak kat ve kaçak yapılara taviz yok

Kaçak kat ve kaçak yapılara taviz yok

YALOVA Belediyesi’nin kaçak yapı ve kaçak katlarla mücadelesi sürüyor.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Belediyesi’nin kaçak yapı ve kaçak katlarla mücadelesi sürüyor. Yalova Belediyesi ekipleri, plansız ve kaçak yapılaşmanın bulunduğu yerleri tespit ederek yıkımını gerçekleştiriyor.


Deprem gerçeğini göz önünde bulundurarakönlemleri üst seviyede tutan Yalova Belediyesi, bir kez daha aynı acıların yaşanmaması adına çalışmalarını sürdürüyor. Kazım Karabekir Mahallesi Reyhan Sokak’ta inşası devam eden bir yapının imara aykırı şekilde kaçak kat çıktığını tespit eden ekipler, kaçak katın yıkımını gerçekleştirdi. Öncesinde işlem yapılarak mühürlenen inşaatta, Zabıta ekipleri, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile İmar Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yapıya zarar vermeden kaçak katın yıkım işleminin yapılmasını sağladılar.


Konu ile ilgili açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Vatandaşlarımızın güvenilir olmayan yapılar inşa etmesine izin veremeyiz. Deprem gerçeğini unutmamalı, önlemlerimizi öncesinden almalıyız. Güvenli konutlarda yaşamak halkımızın temel hakkıdır. Bu yüzden kaçak yapılara ve kaçak katlara asla müsamaha göstermeyeceğiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, bu konuda duyarlı olmaları ve geçmişimizden dersler alarak deprem gerçeğini unutmamalarıdır” dedi.


Yalova Belediyesi Zabıta ekipleri, kaldırım ve tretuvarlar üzerinde satışa sunulan ürünlerin yanı sıra masa, sandalye, şemsiye vb. malzemelerin kaldırılması yönünde çalışmalarını sürdürürken izin alınmadan yapılan güneşlik, sundurma gibi çıkmaları da kaldırıyor.


Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Rüstempaşa Mahallesi’nde bulunan işletmelere yönelik yapılan kontrollerde, bazı işletme sahiplerinin bu kurala uymadığı ve işletmelere tebligatla bildiri yapıldığı belirtildi. Sürenin dolmasının ardından da sundurmalar kaldırtıldı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS