Otizme farkındalık için ‘mavi balon’ uçurdular

Otizme farkındalık için ‘mavi balon’ uçurdular

YALOVA’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde Yalova İbn-i Sina Özel Eğitim Merkezi’nin öncülüğünde Dünya Otizm Haftası nedeniyle farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde Yalova İbn-i Sina Özel Eğitim Merkezi’nin öncülüğünde Dünya Otizm Haftası nedeniyle farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.


Nisan ayı içinde kutlanan Dünya Otizm Haftası nedeniyle Yalova’da bir yürüyüş düzenlendi. Deprem Anıtı’ndan başlayıp 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşe Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Sağlık Müdürü Hakan Sezen, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Faruk Uysal, Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali ile CHP İl Başkanı Ertan Şener ve birçok özel eğitim merkezi ve STK temsilcisi ve vatandaşlar da katılarak destek verdi.


Kamuoyunun dikkatini otizme çekmek için başlatılan ve bütün dünyada ilgi gören ‘Mavi Işık Yak Kampanyası (Light It Up Blue)’ bu yıl Yalova’da da gerçekleştirildi. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ kapsamında tüm Dünyada olduğu gibi Türkiye’de ve Yalova’da da çeşitli etkinlikler düzenlenerek bu konuda farkındalık oluşturulması amaçlandı. Otizmli çocuklara ve katılımcılara dağıtılan mavi balonlar gökyüzüne uçuruldu. Etkinlikler kapsamında Yalova İbn-i Sina Özel Eğitim Merkezi ve İş Okulu öğretmeni Özcan Kılıç’ın önderliğinde okul öğretmenleri ve otizmli öğrencilerden oluşan ekip, müzik dinletisinde bulundu.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS