Termal çevre yolu asfaltlanıyor

Termal çevre yolu asfaltlanıyor

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da Termal çevre yolunun asfaltlanması çalışmasına başlandı. İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmayı Termal

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da Termal çevre yolunun asfaltlanması çalışmasına başlandı. İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmayı Termal Belediye Başkanı İsmail Atik ve İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel de yakından takip etti.


Termal Belediyesi tarafından alternatif bir güzergah olarak oluşturulan Termal çevre yolu doğayla iç içe bir güzergah olarak gerek doğa severlere ve gerekse Termal’in doyumsuz güzelliklerini bir de başka boyuttan görmek isteyenlere imkanlar sunuyor. Yaz aylarıyla birlikte bu yolun asfaltlanması işlemine de başlandı. İl Özel İdaresi tarafından üstlenilen yol yapım çalışmasında 3 kilometrelik bölümde zemin düzeltme ve sathi kaplama yapılıyor. Çalışmaları Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, AK Parti Termal İlçe Başkanı Sinan Acar ve İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, Termal İl Genel Meclis Üyesi Kerem Eser, Belediye Meclis Üyesi Özkan Acar, Gökçedere Mahallesi Muhtarı Ziver Sönmez de yakından takip ettiler.


Yolun ilçe açısından büyük bir önem taşıdığına dikkat çeken Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, “Çevre yolu ilçemiz açısından alternatif bir güzergah olmasının yanı sıra sahip olduğu doğal güzelliklerle bezeli görünümü ile de ilçe turizmine katkı sunacak bir potansiyel taşıyor. Bu güzergahın doğayla iç içe bir sürüş yapmak isteyenler tarafından rağbet göreceğine inanıyorum. Yolumuzun asfaltlanması işini üstlenen İl Özel İdaremize ve buna onay veren İl Genel Meclisimiz nezdinde İl Genel Meclisi Başkanımız Yaşar Demirel’e yürekten teşekkür ediyorum” dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS