Vatandaş evde bakım hizmetlerinden memnun

Vatandaş evde bakım hizmetlerinden memnun

YALOVA Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün hizmetleri arasında yer alan evde kuaför ve berber hizmetinde memnuniyet her geçen gün artıyor.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün hizmetleri arasında yer alan evde kuaför ve berber hizmetinde memnuniyet her geçen gün artıyor. Belediye Başkanı Vefa Salman, "Bu hizmet karşılığında bize bir dua yeter" dedi.


Geçtiğimiz yıl içerisinde başlatılan ücretsiz bay-bayan kuaför hizmeti, evden çıkamayacak derecede engelli, hasta ve yaşlı olan vatandaşlara veriliyor. Saç ve sakallarına hijyen ve sağlık koşullarına dikkat edilerek bakımları yapılıyor.


Kendi imkanlarıyla evden çıkmakta zorlandığını ve yaklaşık 8 aydan bu yana evde kuaför hizmeti aldığını belirten İsmetpaşa Mahallesi sakinlerinden Sabri Yılmaz, “Yalova Belediyesi bu hizmete başlamadan önce ben kendi imkanlarımla sakallarımı kesiyordum. Ama saç tıraşım için dışarı çıkmak zorundaydım. Bunu ise yaşlılığın vermiş olduğu nedenlerden dolayı zorlanarak yapıyordum. Daha sonra Umut Merkezleri personelleri aracılığıyla böyle bir hizmetin olduğunu öğrendim ve mutlu oldum. Yaklaşık 8 aydan bu yana böyle bir hizmet alıyorum. Allah yapandan da yaptırandan da razı olsun” dedi.


BAŞKAN SALMAN BİR DUA BİZE YETER


Görev süresi içinde en haz duyduğu hizmetlerin başında hasta ve yaşlıların kuaför hizmeti alması olduğunu belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Belediyemiz birçok konuda vatandaşımızın yanında yer alıyor. Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerinden bir tanesi kuaför hizmeti. İyi ki böyle bir uygulamayı hayata geçirmişiz ve yaşlı insanlarımızın gözlerinde bu mutluluğu görmüşüz. Onların bizler için bir dua etmesi yeter” dedi.


Bu hizmetten yararlanmak isteyen engelli, hasta ve yaşlı vatandaşların Yalova Belediyesi ile iletişime geçmeleri istendi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS